Відповідно до доповіді, опублікованій 11 вересня Китайським інститутом аерокосмічних досліджень (аналітичний центр Департаменту ВПС США), у складі Сил стратегічної підтримки Народно-визвольної армії Китаю (The People’s Liberation Army (PLA) Strategic Support Force’s (SSF)) створено нове формування – Базу 37, яка відповідає за посилення можливостей раннього попередження про ракети, а також ідентифікацію, відстеження та аналіз космічних об’єктів інших країн.
Китай створив Сили стратегічної підтримки (PLASSF) у 2015 році як 5-й вид військ Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) і доручив йому інтегрувати та контролювати такі сфери, як космос, кібербезпека та електронна війна. Хоча їхні завдання все ще не повністю зрозумілі, вважається, що їхньою основною метою є забезпечення інформаційного домінування та надання стратегічної підтримки підрозділам НВАК.
База 37 підвищить точність внутрішнього каталогу космічних об’єктів країни та, ймовірно, має схожість із підрозділами інформування про космічну сферу Дельта 2 і Дельта 4 Космічних сил США.
«Нова база покращить можливості НВАК щодо забезпечення раннього попередження про наближення балістичних ракет для об’єднаних сил, а також щодо відстеження та визначення розташування космічних об’єктів, маневрів та оперативної обстановки», – йдеться в доповіді.
База 37 об’єднує нові та існуючі об’єкти та, ймовірно, має станції стеження та інші об’єкти в провінціях Шеньсі, Шаньдун, Сіньцзян, Юньнань, Ханчжоу, Цінхай і Хубей. У муніципалітетах Пекіна та Чунціна також є відповідні об’єкти.
Ймовірно, вона також може інтегрувати дані супутників раннього попередження про ракетний напад. Вважається, що низка китайських секретних супутників Tongxin Jishu Shiyan (TJS) на геостаціонарній орбіті призначені для раннього попередження.
Початковий аналіз, викладений у звіті, не показує, що База 37 задіяна у процесі управління орбітальними системами, такими як супутники, що, як повідомляється, змінюють свої орбітальні позиції, знімають зображення та наближаються до американських супутників. Вона не керує китайськими рухомими супутниками, обладнаними роботизованими маніпуляторами, такими як Shijian-21, який відбуксирував недіючий супутник на орбіту кладовища GEO, і Shijian-17. Однак у звіті підтверджується, що база активно займається узагальненням та аналізом відповідних даних.
Ґрунтуючись на аналізі технічних звітів і патентів бази, у звіті передбачається, що першочерговими завданнями для Бази 37 є підвищення точності каталогу космічних об’єктів Китаю, створення внутрішньої системи раннього попередження про зіткнення, а також покращення ідентифікації та відстеження ключових об’єктів, що сприймаються як загрози.
Останніми роками космічна діяльність Китаю значно розширилася, що, у свою чергу, потребує більших можливостей поінформованості про космічний простір. У 2013 році країна здійснила 14 орбітальних запусків, у 2021 році їхня кількість збільшилася до 55, у 2022 році – до 64, і може досягти 80 запусків у 2023 році. За цей час Китай побудував модульну пілотовану космічну станцію і планує розгорнути мегаугруповання на низькій навколоземній орбіті.
У звіті також зазначається, що китайські ЗМІ обговорюють передбачувані загрози. До них належать високоманеврені супутники Starlink, космічні об’єкти на дуже низькій орбіті та космічне сміття на геостаціонарній навколоземній орбіті.
Створення Бази 37 має наслідки для США. Можливості включають вірогідність більшої співпраці у сфері обізнаності про космічний простір і більш прямий контакт щодо попереджень про зближення. Помітними викликами є можливе посилення недовіри Китаю до операцій США на орбіті, таким як діяльність у поясі GEO.
У доповіді також зазначається, що у Китаю ще немає орбітальних систем інформування про космічну ситуацію, окрім невеликих експериментальних систем. Однак це, ймовірно, зміниться в найближчі роки.