Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран планує завершити першу чергу будівництва національного космодрому «Чабахар» до березня 2025 року

14 вересня речник Іранського космічного агентства (ISA) Хоссейн Даліріян (Hossein Daliriyan) повідомив, що перша черга будівництва національного космодрому «Чабахар» (Chabahar National Launch Base) на узбережжі Аравійського моря має бути завершена до кінця 1403 року за іранським літочисленням (до березня 2025 року).

Даліріян висловив прагнення ISA забезпечити запуски супутників на сонячно-синхронні орбіти з твердопаливних тактичних пускових установок у першій половині 1403 року.

Виступаючи в телепрограмі про поточний статус космічної бази «Чабахар», Даліріян підкреслив її важливість, назвавши її одним із найважливіших проєктів ISA. Він також повідомив про отримання необхідного фінансування та початок будівництва бази «Чабахар».

Даліріян відмітив стратегічне розташування бази на узбережжі Аравійського моря, що, на відміну від ракетного полігону Семнан на півночі країни, надає унікальну можливість доступу до різних орбіт. Це стратегічне позиціонування має на меті забезпечити міжнародні запуски з бази до кінця 1410 року (до березня 2032 року). Даліріян запросив сусідні країни використовувати об’єкти та інфраструктуру бази для власних запусків.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України