Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ДІЯЛЬНІСТЬ

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів

Забруднення поверхнево-активними речовинами (ПАР)

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів (ОКК) активно розвиває програму супутникового моніторингу щодо забруднення акваторій Чорного та Азовського морів поверхнево-активними речовинами (ПАР) за радарними супутниковими знімками з КА Sentinel ‑ 1А та Sentinel ‑ 1В.

Для встановлення ймовірних джерел забруднень додатково залучаються дані Automatic Identification Syste (тип судна, його належність, ідентифікації MMSI, ІМО). Це надає можливість ідентифікувати судно, що проходило у районі забруднення та відслідкувати його переміщення (трек).

За результатами супутникового моніторингу виявляються ділянки забруднення акваторій речовинами, які поступають у водне середовище з промивними та баластними водами, водонафтовими емульсіями та нафтопродуктами, або іншими хімічними наливними вантажами.

Вивчення та аналіз проблеми забруднення акваторій поверхнево-активними речовинами є одним з важливих напрямків роботи наукового крила об'єднання.
Перейти

Ідентифікація земельних ділянок щодо відповідності цільового використання

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів (ОКК) надає можливість як державним адміністраціям, так і териториальним громадам отримувати дані з моніторингу та ідентифікації земельних ділянок щодо відповідності цільового використання.

Головною метою даного моніторинга є виявлення ділянок та окремих зон де відбуваються процеси неконтрольованої або протизаконної господарської дільності, що призводить до екологічних та економічних наслідків у даному регіоні.

За результатами аналізу супутникових знімків ДЗЗ проводиться ідентифікація земельних ділянок щодо визначенню їх наступного цільового використання:
  • ділянки які обробляються;
  • ділянки, які знаходяться під парами;
  • ділянки, які використані у якості стихійних сміття-звалищ;
  • ділянки де ведуться земельні роботи.
  • Перейти

    Супутниковий моніторинг обсягу та якості площ сільськогосподарських культур

    Представники агробізнесу, що є учасниками Об’єднання інноваційно-космічних кластерів (ОКК), отримують дані космічного моніторингу площ сільскогосподарських культур та мають можливість проводити щоденний аналіз стану своїх господарських територій.

    Технологія складається з використанням та обробкою даних зйомки оптичного та ближнього інфрачервоного діапазонів з просторовою роздільною здатністю від 10 м.

    Під час моніторингу проводиться тематична обробка зображень та створюються векторні бази полів, що включають географічні межі земельних ділянок та атрибутивні дані стосовно підстильної поверхні.

    Результати космічного моніторингу доволяють оцінити зменьшення об’єму та якості площ сільскогосподарських культур регіону, що негативно впливає на показники врожайності.

    Важливим та показовим моментом даного моніторингу є те, що дана інформація дозволяє прогнозувати ситуацію стану та розвитку цілих напрямків АПК, а значить, завчасно готувати комплексні пакети заходів коригувального та оперативного реагування.
    Перейти

    Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України

    Translate »