Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутниковий моніторинг обсягу та якості площ сільськогосподарських культур

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса) проводить космічний моніторинг площ сільскогосподарських культур Азово-Причорноморського регіону використовуючи дані супутникової зйомки з КА Sentinel та ін.

Технологія складається з використанням та обробкою даних зйомки оптичного та ближнього інфрачервоного діапазонів з просторовою роздільною здатністю від 10 м. Під час моніторингу проводиться тематична обробка зображень та створюються векторні бази полів, що включають географічні межі земельних ділянок та атрибутивні дані стосовно підстильної поверхні.

Результати космічного моніторингу доволяють оцінити зменьшення об’єму та якості площ сільскогосподарських культур регіону, що негативно впливає на показники врожайності.

Важливим та показовим моментом даного моніторингу є те, що дана інформація дозволяє прогнозувати ситуацію стану та розвитку цілих напрямків АПК, а значить, завчасно готувати комплексні пакети заходів коригувального та оперативного реагування.

Моніторинг площ посівних озимих культур Іванівського району, Одеської області.

За даними супутникової зйомки Іванівського району Одеської області, зменшення площ посівних озимих культур склало 27% за період 2019-2020 рр. На запит голови Одеської обласної державної адміністрації Куцого

Читати далі »

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України

Translate »