Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німеччина приєднується до «Угод Артеміди»

14 вересня під час церемонії в резиденції посла Німеччини у Вашингтоні Німеччина стала 29 країною, яка підписала «Угоди Артеміди». У церемонії підписання взяв участь директор NASA Білл Нельсон, а від імені Німеччини угоди підписав генеральний директор Німецького космічного агентства DLR доктор Вальтер Пельцер.

Угоди встановлюють необов’язкові принципи управління операціями на Місяці. Керівники NASA та Німецького космічного агентства оголосили, що ця подія сприятиме міжнародній космічній співпраці та відкриває можливості для промисловості та науки.

Німеччина, Франція та Італія є трьома європейськими країнами з найбільшими космічними програмами та найбільшими фінансовими донорами Європейського космічного агентства (ЄКА) з 22 країн. Італія була однією з перших восьми країн, які підписали Угоди у жовтні 2020 року. Франція приєдналася в червні 2022 року. Разом із Німеччиною угоди підписали вже дев’ять членів ЄКА.

Спочатку планувалося, що підписати угоди можуть учасники програми «Артеміда», але на даний час до угод може приєднатися будь-яка країна.

Німеччина вже бере участь у програмі «Артеміда» як член ЄКА, яке надає сервісний модуль для космічного корабля Orion і буде будувати місячну космічну станцію Gateway спільно з NASA і Японією.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України