Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Заступник генерального секретаря НАТО виступив на Space FEST у Румунії

Виступаючи на конференції Space FEST у Бухаресті 12 червня, заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоана (Mircea Geoana) сказав, що «конкуренція в космосі є жорсткою і стає все більш жорсткою» і що «це має наслідки для нашої економіки, а також для нашої безпеки».

У своєму віртуальному зверненні М. Джоана сказав, що космос «стає більш переповненим, більш перспективним, а також більш небезпечним і навіть більш непередбачуваним», зазначивши, що сотні нових супутників запускаються щороку.

Він підкреслив, що космічні засоби необхідні для військових операцій «для навігації, відстеження сил, збору розвідданих і виявлення запусків ракет».

Він сказав, що «ми маємо зробити наші космічні ресурси більш стійкими», і зазначив, що окремі члени Альянсу створюють національні космічні команди, а НАТО створила спеціальний космічний центр у складі Командування повітряних сил НАТО в Рамштайні.

Наголошуючи, що країни-члени НАТО є домом для «найбільшої екосистеми космічних технологій у світі», М. Джоана сказав, що «конкуренти вкладають значні кошти в передові космічні технології» і що, щоб «утримати нашу лідерську позицію та зберегти космос у безпеці, ми повинні прискорити темпи інновацій та вдосконалення нашої технологічної переваги».

Space FEST – це подія, присвячена дослідженню космічного простору та можливостям, які він пропонує, організована Політехнічним університетом у Бухаресті та консорціумом Aim Higher в Румунії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України