Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У США планується створення Національного центру космічної розвідки

12 червня заступник командувача Космічних сил США генерал Девід Д. Томпсон (Vice Chief of Space Operations Gen. David D. Thompson) на заході в Інституті аерокосмічних досліджень Мітчелла (Mitchell Institute for Aerospace Studies) розповів про пріоритети Космічних сил із запобігання раптового нанесення противником стратегічного удару в космосі, на землі або у кіберпросторі.

Генерал Томпсон відмітив, що на час створення Космічних сил в грудні 2019 року, уряду США не вистачало органу космічної розвідки, який був би спроможний проводити оперативні заходи. На той час існував потужний стратегічний орган космічної розвідки у формі Національного центру повітряно-космічної розвідки, але командування Космічних сил прагнуло зробити свій новий вид збройних сил 18-м членом Розвідувального співтовариства США, який відстежуватиме не тільки технічні аспекти та можливості зарубіжних космічних засобів, але також їх доктрини, навчання, методи застосування та розроблятиме тактику протидії.

Підкреслюючи думку Томпсона, підкомітет Збройних сил Палати представників США з розвідки та спеціальних операцій запропонував заснувати Національний центр космічної розвідки як оперативне агентство Космічних сил. Згідно з текстом Закону про національну оборону на 2024 рік, центр «аналізуватиме та здійснюватиме науково-технічну розвідку стосовно космічних та протикосмічних загроз з боку іноземних противників».

Прообраз Національного центру космічної розвідки вже існує у вигляді підрозділу Space Delta 18, який був сформований у червні 2022 року. Створення центру як оперативного агентства значно розширить його повноваження та дасть йому можливості проводити польову діяльність «за межами будь-якого з основних командувань».

Другим важливим фактором, який перерахував Томпсон, є нове розуміння обізнаності про космічний простір (space domain awareness), яке зосереджується на можливих загрозах, а не на «управлінні космічним рухом». На даний час відбувається процес передачі відповідальності за нагляд за безпечними космічними польотами операторів цивільних і комерційних супутників від МО США до цивільного Управління космічної торгівлі.

Третім фактором є нарощування засобів кіберзахисту у масштабі всіх збройних сил, які мають завадити противнику досягти несподіванки в цій сфері, сказав Томпсон.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України