Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США готуються до ведення бойових дій на орбіті за допомогою навчань Red Skies

Командування космічної підготовки та готовності (STARCOM) Космічних сил США (USSF) «активно розробляє навчання на орбіті, щоб підвищити нашу готовність і можливості», — розповів 12 червня неназваний представник STARCOM інтернет-виданню Parabolic Arc.

Одним із таких майбутніх навчань є Red Skies («Червоне небо»), яке на даний час перебуває на початковій стадії розробки. «Хоча конкретні деталі щодо часу та характеру навчань Red Skies ще уточнюються, очікується, що перший етап навчань розпочнеться найближчим часом», – сказав представник STARCOM.

Активи USSF, що передбачається задіяти у навчанні, включають ряд оборонних орбітальних супутників і наземних радіолокаційних систем, а також орбітальний випробувальний апарат X-37B, багаторазовий безпілотний космічний апарат, схожий на космічний човник.

STARCOM не розкриває особливості цих навчань на орбіті, посилаючись на міркування безпеки. Але речник STARCOM сказав, що «мета таких навчань, як Red Skies, полягає в тому, щоб переконатися, що наші космічні засоби готові до протидії потенційним загрозам у космічній сфері. Ці навчання будуть зосереджені на підготовці нашого персоналу для ефективного нападу, захисту та підтримки визначених цілей як у бойових, так і в небойових сценаріях. Проводячи ці навчання, ми прагнемо підвищити нашу готовність, зміцнити наші оперативні можливості та захистити наші активи та інтереси в космосі від загроз противника».

Відповідь на запитання, чи є навчання STARCOM типу Skies тільки «настільними» (теоретичними), чи використовуються реальні засоби на орбіті під час цих сценаріїв, залишилася відкритою. «Точний характер навчань Red Skies, включаючи те, чи будуть фактичні засоби переміщені на орбіту, залежатиме від різних факторів», — відповів представник STARCOM. «Коли ми вдосконалюємо модель навчань, планувальники навчань ретельно оцінюватимуть потреби особового складу у навчанні та визначать найефективніший баланс між симуляцією та реальним (бойовим) застосуванням. Ця гнучкість дозволяє нам адаптувати вправи відповідно до змінних вимог нашого персоналу та оптимізувати процес навчання».

Що стосується сценарію навчань, то речник STARCOM повідомив, що навчання Red Skies включатимуть як оборонні, так і наступальні елементи. Це пов’язано з тим, що навчання «створені для всебічного навчання нашого персоналу, гарантуючи, що вони здатні ефективно реагувати на потенційні загрози, а також здатні вживати активних заходів, коли це необхідно», — сказав представник STARCOM. «Інтеграція оборонних і наступальних операцій має вирішальне значення для забезпечення сильної та надійної військової присутності в космосі».

Окрім сигналу про серйозне ставлення USSF до своєї ролі в захисті США у космосі, проведення таких навчань на орбіті, як Red Skies, підкреслює мінливий характер військових космічних операцій загалом.

«Оскільки космічна сфера стає все більш важливою для національної безпеки, нам вкрай необхідно адаптувати та розвивати наші методи навчання», — сказав представник STARCOM. «Проводячи такі навчання, ми демонструємо нашу відданість розвитку боєздатних сил, здатних ефективно діяти в космічному середовищі. Включення тренувальних заходів на орбіті в реальному часі та створення спеціалізованої навчальної інфраструктури, такої як Національний космічний випробувальний і тренувальний комплекс (NSTTC), відображає нашу відданість збільшенню наших можливостей і готовності в космічній сфері».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України