Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск ракети Atlas V з супутниками Космічних сил США знову перенесено

5 грудня компанія United Launch Alliance (ULA) повідомила про відкладання запланованого запуску ракети Atlas 5 зі стартового комплексу-41 космодрому Космічних сил на мисі Канаверал через виявлений витік гасу в наземній системі стартової площадки. Запуск військових супутників STPSat-6 та LDPE-1 перенесено на ранок 7 грудня.

«Запуск ракети Atlas V 551 з місією Space Test Program-3 (STP-3) для Командування космічних систем (SSC) Космічних сил США було припинено. Команда відремонтувала систему наземного зберігання, але для перевірки цілісності системи зберігання палива знадобиться додатковий час. Запуск заплановано на вівторок, 7 грудня, о 4:04 ранку EST (09:04 GMT)», – повідомила ULA.

Довідково: 2 грудня ULA об’являла про готовність до запуску своєї ракети-носія Atlas V з супутниками STPSat-6 і LDPE-1 в інтересах Космічних сил США. Запуск було заплановано на 5 грудня.

9 листопада ULA заявляла, що «проблема з підготовкою космічного апарату» викликала необхідність перенесення запуску ракети-носія Atlas V 551 за Програмою STP-3 з 22 листопада до 4 грудня.

Від самого початку запуск місії планувався 23 червня, але був відкладений через проблеми з двигуном RL-10 верхньої ступені ракети Atlas V.

На ракеті Atlas V, розробленої ULA, встановлені російські двигуни РД-180. Після анексії Росією Криму у 2014 році Конгрес США ухвалив закон, який зобов’язує ULA припинити свою залежність від російських двигунів для запуску космічних апаратів в інтересах національної безпеки США, що є одним з основних замовлень ракети Atlas V. На заміну ракети Atlas V ULA розробляє ракету Vulcan, на якій мають бути встановлені двигуни BE-4, що розробляються компанією Blue Origin.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України