Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В’єтнамський супутник за три тижні з моменту запуску не подав сигналу з орбіти

1 грудня В’єтнамський національний космічний центр (ВНКЦ) повідомив, що в’єтнамський супутник NanoDragon, запущений 9 листопада з космодрому Утіноура в японській префектурі Кагосіма, за три тижні польоту не подав сигналу з орбіти.

NanoDragon був серед дев’яти супутників, виведених на орбіту на борту ракети-носія Epsilon-5 Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA). За інформацією ВНКЦ, перед запуском NanoDragon пройшов чотири етапи перевірки безпеки JAXA з дотриманням найсуворіших стандартів кліматичних, ударних та функціональних випробувань. Також супутник пройшов кілька експертиз у В’єтнамі перед відправкою до Японії для запуску.

Інженери ВНКЦ продовжують з’ясовувати причину відсутності сигналу з супутника та розглядають можливі варіанти позаштатних ситуацій, які могли статися з NanoDragon.

Спочатку старт із космодрому Утіноура у префектурі Кагосіма був призначений на 1 жовтня, проте його двічі відкладали через технічні проблеми з обладнанням та погодними умовами.

NanoDragon, який важить 3,8 кг, був розроблений, зібраний та протестований фахівцями ВНКЦ. Він призначений для прийняття та передачі сигналів автоматичної системи ідентифікації для відстеження переміщення суден та контролю діяльності у морі.

До запуску NanoDragon В’єтнам вже мав на навколоземній орбіті п’ять своїх космічних апаратів. У квітні 2008 року Ханой вивів на орбіту свій перший в історії телекомунікаційний супутник VINASat-1, побудований на замовлення в’єтнамського уряду в США. У травні 2012 був запущений вже VINASat-2, також створений американськими розробниками. Третім за рахунком супутником, запущеним В’єтнамом, став науково-дослідний VNREDSat-1А, виведений на орбіту в травні 2013 року, а в листопаді того ж року в’єтнамське космічний угруповання збільшилося за рахунок дослідницького супутника PicoDragon. У січні 2019 року на орбіту було виведено ще один дослідницький супутник MicroDragon для оцінки якості морської води, визначення стану морських ресурсів та спостереження за природними явищами, що відбуваються вздовж в’єтнамського морського узбережжя.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України