Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Nissan Motor представила прототип місяцехода

2 грудня японська компанія Nissan Motor Co., Ltd. презентувала прототип ровера для дослідження Місяця. Nissan розробляє свій місяцехід з січня 2020 року спільно з Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA).

Пристрій є невеликим квадратним блоком з чотирма колесами, що працює від акумулятора і оснащений технологією Nissan e-4ORCE, яка дозволяє здійснювати незалежне управління всіма чотирма колесами. Тим самим збільшується прохідність при пересуванні по нерівних поверхнях та піску. Більш детальні технічні характеристики поки що не наводяться.

У той же час, JAXA вже співпрацює з компанією Toyota Motor у створенні місяцехода, що діє на воднево-кисневій паливній батареї.

Навесні 2019 року NASA анонсувало триетапний проєкт місячної програми «Артеміда». Перший етап (Artemis І) передбачає безпілотний політ встановленого на ракету Space Launch System (SLS) корабля Orion навколо Місяця та його повернення на Землю. Другий (Artemis ІІ) – обліт природного супутника Землі з екіпажем на борту. На третьому етапі (Artemis ІІІ) планується здійснення висадки астронавтів на Місяць, а потім, орієнтовно в середині 2030-х років, відправити їх до Марса.

Японія у 2019 році оголосила про рішення приєднатися до місячної програми NASA. Міністерство освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії та NASA підписали угоду про співпрацю у галузі дослідження природного супутника Землі. Йдеться про взаємодію з метою поставок необхідного дослідницького обладнання, обмін даними про місячну поверхню, спільне створення місяцехода, а також про можливе відправлення японських астронавтів на Місяць.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України