Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Northrop Grumman уклала контракт з NASA на виробництво прискорювачів для підтримки програми «Артеміда»

2 грудня компанія Northrop Grumman повідомила про укладання контракту з NASA на виробництво прискорювачів для майбутніх місячних місій. За суму до $ 3,19 млрд компанія Northrop випустить 12 прискорювачів за ціною до $ 250 млн за кожен. Прискорювачи будуть одноразовими, але останні два з них стануть повністю новим словом у техніці та отримають полегшений композитний корпус, що в майбутньому допоможе з доставкою корисного навантаження до Марсу та у далекий космос.

Нова надважка місячна ракета SLS для програми NASA Artemis («Артеміда») оснащена двома твердопаливними п’ятисекційними прискорювачами, розробленими свого часу для програми «Спейс шатл». Але на відміну від «шатлів» у складі SLS прискорювачі будуть одноразовими. За новим контрактом з NASA компанія Northrop Grumman випустить частину прискорювачів за старим проєктом і частину за новим, який ще доведеться випробувати і обкатати.

Для місій Artemis IV-VIII буде випущено прискорювачі старої модифікації, але з новою електронікою, а для місії Artemis IX буде створено пару нових прискорювачів Booster Obsolescence and Life Extension (BOLE). Прискорювачі BOLE позбудуться сталевого корпусу, що дістався у спадок від «шатлів» і отримають корпуси з композитних матеріалів. Вони стануть легшими, а також отримають нову електроніку та низку інших покращень.

Місії Artemis IV–VIII мають відбутися, починаючи з 2026 року. Вони ознаменують собою початок регулярних польотів людини на Місяць. На даний момент компанія Northrop Grumman виготовляє прискорювачі для місій Artemis II та Artemis III. Місія Artemis II, виробництво прискорювачів для якої вже завершено, і вони очікують відправлення до Космічного центру ім. Кеннеді для складання другої ракети-носія SLS, передбачає перший політ з екіпажем астронавтів для обльоту Місяця. Це має статися у 2022 або 2023 роках.

Прискорювачі для місії Artemis III з першою висадкою астронавтів на Місяць залиті паливом і проходять фінальні етапи складання та перевірки. Заливання паливом перших сегментів прискорювачів для місії Artemis IV розпочато у листопаді. Також компанія повідомила, що у жовтні завершилася обмотка першого композитного корпусу сегмента прискорювача BOLE. Зразок буде використовуватись для проведення випробувань у рамках розробки полегшеного прискорювача. Контракт на виготовлення прискорювачів для місії Artemis II компанія Northrop Grumman отримала раніше у повному обсязі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України