Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA обирає компанії для розробки проєктів комерційних космічних станцій

2 грудня NASA повідомило про укладання угод з трьома американськими компаніями щодо розробки проектів космічних станцій та інших комерційних напрямків у космосі. Ці угоди є частиною зусиль агентства, щоб створити надійну комерційну економіку на низькій навколоземній орбіті.

Загальна сума трьох укладених угод – $ 415,6 млн. Угоди укладені з наступними компаніями:

– Blue Origin, вартість угоди $ 130 млн;

– Nanoracks LLC, вартість угоди $ 160 млн;

– Northrop Grumman Systems Corporation, вартість угоди $ 125,6 млн.

NASA прагне підтримувати безперервну присутність США на низькій навколоземній орбіті при переході з Міжнародної космічної станції на інші платформи. Ці угоди стимулюватимуть розвиток у приватному секторі США комерційних незалежних космічних станцій, які будуть доступні як державним, так і приватним клієнтам.

Укладання контрактів на розробки проектів космічних станцій є першим етапом, який триватиме до 2025 року, змістом цього етапу є формулювання та проектування напрямків комерціалізації низької навколоземної орбіти.

На другому етапі NASA сертифікуватиме проекти, очікуючи, що нові об’єкти запрацюють до 2030 року, щоб дозволити безперешкодний перехід з МКС.

Blue Origin разом із Sierra Space, Boeing, Redwire Space, Genesis Engineering та Університетом штату Арізона отримали $ 130 млн. Нещодавно вони представили свою концепцію «Орбітального рифу» на Міжнародному конгресі астронавтики в Дубаї. Вони описують його як багатофункціональний бізнес-парк.

Nanoracks у співпраці з Voyager Space і Lockheed Martin отримали $ 160 млн на розробку їхньої концепції Starlab. Їхній космічній станції на чотирьох осіб потрібен лише один запуск, який вони планують на 2027 рік.

Northrop Grumman об’єдналася з Dynetics та низкою інших компаній, які оголосять пізніше. Вони отримали $ 125,6 млн. Їхня модульна концепція, яка ще не має назви, використовує модуль Cygnus, який вже використовується як один із двох комерційних вантажних транспортних засобів МКС і розглядається у якості модуля для житла та логістики (HALO) місячної орбітальної станції NASA Gateway.

Ці три проєкти є доповненням до існуючого контракту на $ 140 млн, який NASA уклало з компанією Axiom Space. Axiom будує модуль, який буде пристиковано до МКС у 2024 році. До нього приєднаються інші модулі, і через кілька років вони від’єднаються і стануть вільнолітаючою космічною станцією.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України