Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Проведені у США навчання з кібербезпеки виявили ризики для супутникової індустрії

У ході Конференції з космічних технологій ASCEND, що проводилась Американським інститутом аеронавтики та астронавтики 15-17 листопада, Центр обміну та аналізу космічної інформації (Space-ISAC) провів віртуальні навчання, метою яких було ознайомити учасників конференції з важливістю спільної роботи у галузі для боротьби з кібератаками.

Довідково: Space ISAC — некомерційний центр обміну та аналізу інформації щодо кіберзагроз у космічної галузі. Розташований в Колорадо-Спрінгс, США. Space ISAC створений у 2014 році, є членом Національної ради ISAC (Information Sharing and Analysis Centers) – некомерційних організацій, які спеціалізуються на кіберзагрозах.

За сценарієм навчання, незадоволений колишній інженер вигаданого супутникового оператора Compromise отримує доступ до спільної комп’ютерної мережі свого колишнього роботодавця через свого друга, який працює у компанії. Використовуючи цей доступ, хакер вимикає шифрування лінії управління супутником Compromise на низькій навколоземній орбіті. Потім він надсилає супутнику нові інструкції, поміщаючи його на курс зіткнення з іншим супутником.

За тренуванням, зіткнення супутників та утворення хмари космічного сміття вдалося запобігти, але вигаданий сценарій підкреслив дуже реальні загрози кібербезпеці, з якими стикається космічна галузь, оскільки кількість компаній, що створюють і експлуатують програмно-керовані супутники, зростає.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України