Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Запуск космічного телескопу ЄКА Euclid призначено на 1 липня

21 червня Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило, що запуск космічного телескопа Euclid заплановано на 1 липня. Резервне пускове вікно буде відкрито 2 липня. Місія стартує з мису Канаверал у Флориді на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX.

Місія ЄКА Euclid покликана скласти найбільшу та найточнішу 3D-карту великомасштабної структури Всесвіту та допомогти зрозуміти два таємничі компоненти: темну матерію та темну енергію. Телескоп спостерігатиме за мільярдами галактик на відстані до 10 мільярдів світлових років на більш ніж третині неба.

Після виходу на орбіту телескоп виконає серію маневрів з метою виходу на робочу позицію в околиці точки Лагранжа L₂ системи «Сонце-Земля», розташованої на відстані 1,5 млн км від Землі в протисонячному напрямку.

Телескоп Euclid був створений у рамках наукової програми ЄКА Cosmic Vision.

Довжина апарата становить 4,7 м, діаметр — 3,7 м, загальна маса — 2 тонни. Місія Euclid обійшлася ЄКА приблизно в € 1,4 млрд.

Спочатку запуск Euclid був запланований на 2020 рік, але ця дата кілька разів перенесилася через технічні проблеми, наслідки пандемії COVID-19, а потім — через розрив відносин ЄКА з «Роскосмосом» після вторгнення рф в Україну (Euclid планувалося запустити за допомогою РН «Союз» із космодрому Куру у Французькій Гвіані). У результаті ЄКА звернулося до компанії SpaceX. Новим носієм телескопа стала ракета Falcon 9. Навесні 2023 року Euclid був доставлений в Космічний центр ім. Кеннеді та підготовлений до запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України