Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія NorthStar підписала угоду про кілька запусків з RocketLab після банкрутства Virgin Orbit

Канадська компанія NorthStar Earth and Space підписала угоду про кілька запусків з компанією Rocket Lab після того, як банкрутство компанії Virgin Orbit зруйнувало плани розпочати цього літа розгортання супутників NorthStar, призначених для надання комерційних послуг космічної ситуаційної обізнаності (space situational awareness, SSA).

22 червня NorthStar оголосила, що відповідно до укладеного контракту компанія Rocket Lab цієї осені запустить перші 4 супутники на ракеті Electron зі стартового майданчика Rocket Lab у Новій Зеландії. Супутникову платформу розміром 16U для системи SSA NorthStar надає компанія Spire Global.

Спочатку NorthStar мала намір за допомогою Virgin Orbit запустити 3 супутники як частину своєї початкової партії, але завдяки використанню більшої потужності ракети Electron система SSA NorthStar матиме більше покриття з самого початку, що принесе користь першим користувачам. Хоча NorthStar не розкрила точний склад комерційних і державних клієнтів, вона залучила $ 35 млн для фінансування своїх планів щодо створення платформи SSA і отримала інтерес від обох секторів.

Нова угода про кілька запусків з компанією Rocket Lab включає дві додаткові місії з чотирьох супутників кожна, які можуть бути запущені вже наступного року.

За словами головного операційного директора NorthStar Девіда Сен-Жермена (David Saint-Germain), платформа SSA NorthStar потребує мінімум 12 супутників на орбіті для надання комплексних комерційних послуг. Платформа призначена для відстеження об’єктів розміром від 5 см на низькій навколоземній орбіті (LEO) і 40 см на геостаціонарній орбіті (GEO). Космічні камери NorthStar зможуть виявляти об’єкти кілька разів на годину, дозволяючи своєчасно реагувати на потенційні зіткнення та запускати певні процедури поводження.

Угода NorthStar зі Spire Global передбачає можливість постачання до 30 супутників, які дозволять платформі SSA відстежувати виявлені об’єкти частіше.

NorthStar перебуває у процесі вивчення міжсупутникових каналів зв’язку та можливостей бортової обробки, щоб збільшити швидкість передачі інформації про відстеження космічних об’єктів клієнтам на землі. Оптичні супутники компанії здатні захоплювати всі об’єкти в межах свого поля зору одночасно, на відміну від наземних телескопів, які відстежують лише один об’єкт за раз. Ця унікальна здатність дозволяє виявляти і накопичувати дані про невідомі об’єкти на навколоземних орбітах.

Уклавши угоду про кілька запусків, NorthStar Earth and Space знаходиться на шляху до реалізації свого бачення щодо надання комплексних послуг з інформування про ситуацію в космосі, підвищення безпеки та стійкості діяльності на орбіті Землі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України