Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

За повідомленнями ЗМІ, у серпні Китай успішно випробував космічну гіперзвукову зброю

За даними ЗМІ, два місяці тому Китай випробував ядерну гіперзвукову зброю, зробивши крок уперед у технології, що здивувало і насторожило чиновників США.

17 жовтня видання Financial Times повідомило, що наприкінці серпня Китай запустив ракету Long March 2С, що несла гіперзвуковий ковзаючий апарат, який після виведення у космос облетів земну кулю за полярною орбітою, повернувся в атмосферу та мав уразити наземну ціль, відхилившись від неї приблизно на 20 миль.

Газета цитує п’ятьох неназваних офіційних осіб, обізнані про цей запуск, які сказали, що «випробування показали, що Китай досяг вражаючого прогресу у сфері гіперзвукової зброї і є набагато більш просунутим, ніж уявляли США».

Пентагон не коментував повідомлення ЗМІ, але висловив стурбованість з приводу Китаю. «Ми чітко висловили свою стурбованість щодо військових можливостей, які Китай продовжує використовувати, спроможностями, які лише посилюють напруженість у регіоні та за його межами», – сказав речник МО США Джон Кірбі. «Це одна з причин, чому ми вважаємо Китай викликом номер один».

Китай спростував інформацію про випробування гіперзвукової зброї, заявивши, що серпнева місія не має викликати занепокоєння. «Це випробування було звичайним експериментом з перевірки технології космічних апаратів багаторазового використання, що має велике значення для зниження вартості космічних польотів», – сказав представник МЗС Китаю Чжао Ліцзян 18 жовтня, повідомляє CNN. «Це може забезпечити зручний і дешевий спосіб мирного використання космосу», – сказав Чжао.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України