Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея здійснила випробувальний запуск балістичної ракети з підводного човна

За повідомленням південно-корейського інформаційного агентства Yonhap з посиланням на військових Республіки Корея (РК), 19 жовтня Пхеньян здійснив випробувальний запуск ракети, що схожа на балістичну ракету підводного базування (submarine-launched ballistic missile, SLBM).

За даними Об’єднаного комітету начальників штабів РК, ракета малої дальності була запущена з прибережних вод на схід від міста Сінпо (провінція Південний Хамгьон) в напрямку Японського моря. Запуск було зафіксовано о 10:17 за місцевим часом. За словами поінформованого джерела, ракета пролетіла близько 590 км, досягнувши максимальної висоти 60 км.

При цьому було зазначено ймовірність того, що Північна Корея цього разу могла використати підводний човен як стартову платформу. Пхеньян раніше проводив випробування ракет цього типу у 2015 та 2019 роках. Військові Південної Кореї вважають, що під час минулих випробувань для запуску використовувалася баржа, а не підводний човен.

Інформаційне агентство Yonhap також повідомило з посиланням на представника Об’єднаного комітету начальників штабів РК, що Пхеньян не передавав ніяких завчасних повідомлень Сеулу про запланований запуск балістичної ракети через встановлені канали зв’язку.

Пхеньян та Сеул щодня проводять регулярні телефонні дзвінки через офіс зв’язку о 9:00 та 17:00 за місцевим часом. «Дзвінок для зв’язку відбувся сьогодні, як зазвичай. [Північна Корея] не згадувала про сьогоднішню ситуацію», – йдеться у повідомленні з посиланням на представника Південної Кореї.

«Розвідувальні органи Південної Кореї і США здійснюють ретельний аналіз щодо деталей цього запуску», – зазначили військові.

Це був восьмий з відомих ракетних запусків Північної Кореї у 2021 році. Наприкінці вересня КНДР вперше запустила нову гіперзвукову ракету Hwasong-8 у напрямку Японського моря.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України