Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

За оцінкою командувачів Космічних командувань Великої Британії та США, Китай скоро може почати видобувати корисні копалини на Місяці

30 червня британське видання The Times опублікувало спільне інтерв’ю з командувачами Космічного командування Великої Британії віце-маршалом авіації Полом Годфрі (Paul Godfrey) та Космічного командування США генералом Джеймсом Дікінсоном (James H. Dickinson).

У зазначеному інтерв’ю віце-маршал авіації П. Годфрі заявив, що Китай, імовірно, розпочне буріння на Місяці в пошуках найважливіших корисних копалин при нашому житті.

Він заявив, що Китай і росія інвестували «мільярди» у розвиток космосу та створення нових видів космічної зброї. За його оцінкою, Пекін має технології, які дозволяють «хапати» та буксувати супутники, а Москва має протисупутникові ракети, здатні вражати цілі, що рухаються на орбіті зі швидкістю 28 000 км/год. Він також додав, що Пекін розглядає можливість видобутку на Місяці після того, як випробувальна місія у 2020 році виявила новий мінерал під назвою Changesite-(Y), який може бути використаний як паливо для ядерного синтезу.

У свою чергу, генерал Д. Дікінсон сказав, що Пентагон не вважає, що програє рф та КНР гонку космічних озброєнь. «Ми, безумовно, бачили демонстрацію гіперзвукової зброї іншими країнами, зокрема Китаєм та росією. Це сфера, яку ми продовжуємо вивчати з точки зору того, як можна звести цей тип загроз до мінімуму», — заявив він.

У 2021 році Пекін випробував гіперзвукову ракету, яка обігнула земну кулю по низькій навколоземній орбіті і при враженні цілі відхилилася лише на 38 км. Експерти вважають, що така ракета з ядерною боєголовкою здатна обійти системи протиракетної оборони (ПРО) США.

Два роки тому росія продемонструвала потужну зброю, використавши систему ПРО, призначену для захисту Москви від ядерної атаки, для знищення недіючого радянського супутника Cosmoc 1408. Вибух створив поле уламків, яке досі створює проблеми для комерційних компаній.

Китай, Індія, росія та США мають протисупутникові ракети, але країни Заходу закликали заборонити майбутні випробування через небезпеку, яку становлять уламки.

Віце-маршал авіації П. Годфрі сказав, що росія регулярно глушить супутники – це безперечна форма атаки в «сірій зоні», яка може відрізати Сполучене Королівство від зовнішнього світу та спричинити неприємності на фінансових ринках.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України