Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Командувач Космічних сил США підкреслив важливість завдання із захисту Об’єднаних сил на землі, на морі та у повітрі від атак противника з космосу

23 червня командувач Космічних сил США генерал Ченс Зальцман (Gen. Chance Saltzman) видав внутрішній документ, так звану «Записку командувача» (Commander’s Note), у якій підкреслюється, що місія найновішого виду Збройних сил США має полягати у захисті Об’єднаних сил на землі, на морі та в повітрі від дій противника в космосі та з космосу, а не лише у захисті космічних активів США.

«Незважаючи на важливість, вузька зосередженість на захисті космічних можливостей не враховує те, як стратегічні противники США готуються використовувати свої космічні можливості для розвідки, націлювання та нападу на наші сили, що діють на землі, на морі та у повітрі», — йдеться у «Записці командувача».

Генерал Ч. Зальцман стверджує, що «логіка космічної переваги» змінилася, і що захист Об’єднаних сил «від атак з космосу» (підкреслено ним) є важливою частиною завдання Космічних сил із забезпечення космічної переваги— завдання, яке було визначено для військових операцій США задовго до створення Космічних сил у 2019 році.

У своїй записці генерал Ч. Зальцман не уточнив, якою саме буде роль Космічних сил у захисті Об’єднаних сил. І хоча здається логічним, що Космічні сили будуть займатися розробкою нової наступальної космічної зброї, призначеної для безпосереднього ураження, знищення або іншого втручання в роботу супутників противника, представник Космічних сил наполягає, що це «не точне тлумачення» слів Ч. Зальцмана.

«Космічні сили США захищатимуть Об’єднані сили від атак з космосу за допомогою повного спектру варіантів для всіх сфер», — сказав речник Космічних сил. «Генерал Ч. Зальцман часто підкреслював, що системи зброї за своєю суттю не є наступальними чи оборонними. Військові операції, схвалені президентом і міністром оборони, можуть мати наступальні або оборонні елементи як частину спільної кампанії, що проводиться для досягнення визначених військових цілей».

Речник також сказав, що Ч. Зальцман мав на увазі «зміни в мисленні» в результаті нових загроз у космічній сфері, а не намагався змінити діючу військову космічну доктрину.

Тим не менш, записка свідчить про перспективну позицію Ч. Зальцмана в той час, коли Космічні сили все ще уточнюють свої завдання і того, що вони мають бути готові зробити у разі конфлікту.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України