Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

З компанії SpaceX звільнено два віце-президента

У космічної компанії Ілона Маска, яка є провідним виробником ракет у США зі своїми ракетами-носіями Falcon 9 і Falcon Heavy, відбулись кадрові зміни.

Віце-президент компанії SpaceX із силових установок Вілл Хелтслі (Will Heltsley), був звільнений. За повідомленням співробітників компанії, Хелтслі був знятий з розробки двигуна Raptor через відсутність прогресу. Двигуни Raptor встановлені на ракеті Starship і прискорювачі Super Heavy.

Звільнення Хелтслі демонструє інтенсивний тиск на розвиток двигуна, враховуючи ключову роль, яку він відіграє в успіху ракети Starship. Компанія успішно виконала безліч тестових випробувань і польотів з двигунами Raptor. Проте керівник компанії І.Маск нещодавно сказав, що друге покоління двигуна Raptor «матиме суттєві покращення у всіх відношеннях». «Для двигуна, який дійсно може зробити життя багатопланетним, необхідний повний перегляд конструкції. Він не буде називатися Raptor», — сказав Маск 16 листопада.

Джерела повідомили, що розробку та виробництво двигунів Raptor на даний час очолить Джейкоб МакКензі (Jacob McKenzie), який працює в компанії більше шести років.

Крім того, минулого тижня з компанії SpaceX звільнились віце-президент з польотів та запусків Лі Розен (Lee Rosen) та старший директор з польотів та запусків Рікі Лім (Ricky Lim). Розен працював у SpaceX з 2013 року, а Лім приєднався до компанії у 2008 році.

SpaceX не прокоментувала зміни керівництва.

Також з компанії звільнилось декілька інших співробітників після того, як SpaceX закрила свою пропозицію щодо покупки акцій 19 листопада. Як повідомили люди, знайомі з ситуацією, це пов’язано з розподілом акцій співробітників. Хоча SpaceX не залучала додатковий капітал у вторинному продажу, раунд був проведений за ціною $ 560 за акцію, що підвищило оцінку компанії до $ 100,3 млрд.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України