Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Росія відновить випробувальні запуски гіперзвукової ракети «Циркон» з підводного човна у 2024 році

Льотно-конструкторські випробування гіперзвукової ракети «Циркон» з підводного носія після двох успішних запусків відновляться з модифікованого атомного підводного човна проекту 885М (Ясень-М) «Пермь» у 2024 році, повідомило 23 листопада джерело у російському оборонно-промисловому комплексі. «Якщо підводний човен виявиться неготовим до випробувальних пусків «Циркону» у 2024 році, вони відновляться в першій половині 2025 року», — додало джерело.

Першим штатним підводним носієм гіперзвукових ракет «Циркон» має стати модифікований підводний човен «Пермь», який є п’ятим атомним підводним човном проекту 885М. Підводний човен має надійти на озброєння ВМФ Росії у 2025 році.

На даний час на російському суднобудівному заводі «Севмаш» ведеться будівництво шести підводних човнів проекту 885М. Головні підводні човни проекту 885 і 885М «Сєвєродвінськ» і «Казань» перебувають на озброєнні ВМФ Росії, а перший серійний підводний корабель проекту «Новосибірськ» проекту 885М проходить випробування і має надійти на озброєння ВМФ до кінця цього року.

4 жовтня атомний підводний човен «Сєвєродвінськ» вперше здійснив випробувальний пуск гіперзвукової ракети «Циркон» з надводного та підводного положення.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України