Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Аргентина відновлює розробку ракети-носія Tronador II/III

Аргентина відновлює проект національної ракети-носія Tronador II/III, останній експериментальний запуск якої був у квітні 2017 року.

Міністерство науки і технологій Аргентини запланувало у 2022 році витрати у розмірі 4 500 млн песо ($ 44,78 млн) на реалізацію Національної програми доступу до космосу.

Міністр науки і технологій Даніель Фімус (Daniel Filmus), представляючи програму, відзначив: «Відновлення цієї програми після багатьох років нехтування нею для нас дуже важливо через те, що вона надає суверенітет доступу до космосу, а також імпульс розвитку передових технологій та підготовці кваліфікованих людських ресурсів».

Програма Аргентини «Доступ до космосу» передбачає, зокрема, виготовлення ракет Tronador II/III для виведення на орбіту супутників вагою до 750 кг, а також відповідної наземної інфраструктури та баз запуску.

Виконавчий директор програми Рауль Кулічевський (Raúl Kulichevsky) сказав, що «оголошення про виділення коштів підтверджує політичну та економічну підтримку урядом програми, яка була припинена протягом кількох років через брак бюджетних ресурсів».

Tronador II/III — це двоступенева ракета-носій, довжиною приблизно 28 м і діаметром 2,5 м, з тягою близько 120 метричних тон на зльоті.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України