Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейський космічний центр Куру у Французькій Гвіані планує звільнити 190 співробітників

16 червня між Французьким національним центром космічних досліджень (CNES), компаніями Arianespace, ArianeGroup та профспілковими організаціями CFE-CGC, UTG (Гвіанська профспілка робітників) було підписано угоду про підтримку звільнення 190 співробітників з Гвіанського космічного центру (Centre Spatial Guyanais, CSG). Про це повідомила директор центру Марі-Енн Клер (Marie-Anne Clair). Звільненню підлягають співробітники сорока компаній, що працюють у космічному центрі.

За словами М.-Е. Клер, на даний час у центрі працює трохи менше 1 600 співробітників. «Ці звільнення покращать конкурентоспроможність», — сподівається вона.

Звільнення персоналу CSG спричинені припиненням запусків російських РН «Союз» після вторгнення Росії в Україну, провалом першого комерційного запуску ракети Vega-C, а також затримками розробки нової РН Ariane 6.

Цього року з Куру заплановано лише чотири-п’ять запусків, у 2024 році навряд чи їх буде більше, тоді як космодром має потужність для виконання принаймні дванадцяти запусків на рік, зазначила М.-Е. Клер.

Цей спад активності супроводжується підготовкою до експлуатації РН Ariane-6, «яка на 40% дешевше», ніж Ariane-5. Ця ракета розробляється, щоб протистояти конкуренції з боку американської SpaceX. За словами Arianespace, дочірньої компанії Ariane Group, яка відповідає за підготовку до запусків, тривалість підготовки до запуску SpaceX становить 9 днів, у порівнянні з одним місяцем для РН Ariane-5, а передстартова підготовка потребує меншого обслуговування.

Переговори про це скорочення велися протягом тривалого часу, оскільки запуски та обслуговування РН Ariane 6 не потребують стільки робочої сили. «Два роки тому ми визначили 300 робочих місць», — розповіла директор центру. «У ході переговорів ця кількість була знижена до 190».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України