Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Чеська Республіка може відправити свого першого астронавта в космос наступного року

Чехія отримала пропозицію приєднатися до наступної місії компанії Axiom, і Алеш Свобода (Aleš Svoboda) може стати другим чеським астронавтом, який побував у космосі.

Чехія на порозі відправки свого першого астронавта в космос за 30-річну історію країни, повідомило 16 червня чеське телебачення. Країна отримала пропозицію від Axiom, приватної космічної компанії, відправити астронавта на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Місія може відбутися вже наступного року за умови отримання достатнього фінансування. Чеські політики зважують потенційні переваги та варіанти фінансування, оскільки громадяни очікують реалізації цієї історичної можливості.

Якщо необхідні кошти будуть забезпечені, чеський астронавт вирушить у подорож на борту космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX у рамках приватної космічної програми Axiom.

Ця важлива для країни місія коштує близько 1 млрд чеських крон (близько $ 46 млн). Крім того, що він стане першим астронавтом Чеської Республіки, це буде другий випадок, коли громадянин Чехії вирушить у космос після першого польоту Владіміра Ремека (Vladimír Remek) в 1978 році, коли країна була частиною Чехословаччини.

«Якщо нам вдасться отримати певні фінансові ресурси з приватних джерел, я вважаю, що наше міністерство обов’язково візьме участь», – заявила міністр оборони Яна Чернохова (Jana Černochová), висловлюючи оптимізм щодо місії. Аналогічну думку висловив міністр транспорту Мартін Купка (Martin Kupka).

У 1978 році В. Ремек здійснив політ на радянському космічному кораблі «Союз-28» у рамках програми «Інтеркосмос». Його місія стала важливою подією, оскільки він став першою нерадянською та неамериканською людиною, яка вирушила в космос. Його політ символізував прорив в освоєнні космосу, демонструючи міжнародне співробітництво і підкреслюючи можливості космічної програми Чехословаччини.

Тепер, понад чотири десятиліття потому, Чеська Республіка стоїть на порозі відновлення своєї присутності в космосі. Кандидатом, готовим взяти на себе цю історичну роль, є Алеш Свобода, 36-річний капітан і льотчик-винищувач чеської армії.

Потенційні переваги місії виходять за межі дослідження космосу. Місія спрямована на сприяння довгостроковому розвитку чеських компаній, надаючи можливість випробувати чеські технології та інструменти.

«Кожна крона, інвестована в космічну галузь, повертається в економіку країни у семи-десятикратному розмірі», – заявив Ян Спратек (Jan Spratek), експерт з Празького планетарію та обсерваторії. Залучення чеського досвіду в космічні експерименти сприяє науковому та економічному прогресу країни.

Axiom, приватна компанія з космічних польотів, яка пропонує можливість для Чеської Республіки, спеціалізується на комерційних космічних подорожах. Заснована в 2016 році, компанія націлена на створення і експлуатацію першої в світі комерційної космічної станції, і вже здійснила дві успішні місії в космос.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України