Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Швеція та Колумбія розширюють співробітництво у космічній сфері

Швеція та Колумбія збираються розширити співпрацю у космічній сфері. Шведська космічна корпорація (SSC) і Шведський королівський технологічний інститут (KTH) підписали з урядом Колумбії лист про наміри щодо спільної космічної діяльності. Про співпрацю було оголошено 15 червня. Вона спрямована на посилення прагнень Колумбії розвивати свою національну космічну програму за допомогою шведських досліджень, компетенції та створеної інфраструктури космічних операцій. Населення Колумбії становить трохи більше 50 млн чоловік.

Завдяки створенню національної космічної програми Колумбія має на меті розвивати можливості країни в ракетних і супутникових технологіях, розробці супутникових наземних станцій, спостереженні Землі та аналітиці космічних даних для кліматичних досліджень і безпеки, застосуванні штучного інтелекту (ШІ) і кібербезпеці. SSC запропонує свою підтримку, використовуючи величезний досвід організації та забезпечення супутникового зв’язку, а також діяльності із запуску ракет. Ці експертні знання базуються на 50-річному досвіді експлуатації найбільш універсальної космічної бази Есрейндж у Швеції, а також глобальної мережі супутникових наземних станцій компанії. Підписаний лист про наміри також передбачає обмін досвідом для підтримки створення Колумбійського космічного агентства.

«Міжнаціональне співробітництво має вирішальне значення для глобального космічного сектора, щоб не відставати від зростаючих суспільних потреб у послугах, пов’язаних з космосом. За допомогою цього документа ми забезпечуємо подальшу співпрацю, наприклад, для боротьби зі зміною клімату, що впливає на тропічні ліси Амазонки та сільськогосподарський сектор у Колумбії, а також промислове зростання та безпеку в регіоні. Разом SSC і KTH добре підходять для встановлення довготривалої співпраці, яка буде вигідною для всіх сторін у цій спільній діяльності», – заявив Стефан Густафссон (Stefan Gustafsson), голова відділу стратегії SSC.

«Ми дуже задоволені підписанням цього листа про наміри, що є важливим кроком для довготривалої співпраці у важливих сферах. Зосередження зусиль в рамках підписаної угоди є корисним не лише для підписантів, але й для всього регіону», – сказав радник президента Колумбії з питань цифрової трансформації Сауль Каттан Коен (Saúl Kattan Cohen) під час візиту до космічного центру Есрейндж у Кіруні, Швеція.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України