Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея назвала невдалий запуск супутника «найбільш серйозною проблемою»

Вище політичне керівництво Північної Кореї «гостро розкритикувало» посадових осіб, відповідальних за невдалу спробу запуску військового супутника минулого місяця, і наказало їм повторити спробу запуску, повідомили 19 червня державні ЗМІ.

Запуск 31 травня мав на меті вивести на орбіту перший військовий розвідувальний супутник Північної Кореї. Але ракета, запуск якої викликав сигнали тривоги та наказ про евакуацію в Сеулі, вийшла з ладу та впала в море біля західного узбережжя Південної Кореї.

Пізніше Південна Корея знайшла те, що, здається, було другим ступенем нової ракети Chollima-1 разом з іншими уламками, які можуть надати цінні дані про ракетні технології Північної Кореї.

На засіданні Центрального комітету правлячої Робітничої партії КНДР, яке завершилося 18 червня, Політбюро партії «гостро розкритикувало посадових осіб, які безвідповідально провели підготовку до запуску супутника», повідомило державне Корейське центральне інформаційне агентство. Про покарання посадовців, причетних до невдалого запуску, не повідомляється.

За оцінкою експертів, виведення на орбіту розвідувальних супутників зробить армію Північної Кореї більш ефективною, а її ядерний арсенал – більш небезпечним.

На засіданні партії Політбюро заявило, що швидкий розвиток ядерної та ракетної програм Півночі створив «непереборну кризу безпеки» для США та їх союзників у регіоні. Але він також виявив недоліки, «найсерйознішим» з яких був невдалий запуск супутника.

Згідно з повідомленням державних ЗМІ, посадовим особам і вченим було наказано негайно вирішити технічні проблеми і запустити ще один супутник «у найближчий термін».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України