Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейські космічні компанії Isar Aerospace та EnduroSat підписали угоду про запуск

25 жовтня європейські космічні компанії Isar Aerospace та EnduroSat оголосили про підписання контракту на запуск супутників на умовах райдшерінгу у період з 2022 по 2025 рр. Фінансові умови угоди та конкретна кількість запусків в оголошенні не були розкриті.

Компанія EnduroSat базується в Болгарії та пропонує послуги спільного супутникового сервісу (Shared Satellite Service), в рамках якого компанія створює програмно визначені наносупутники для потреб бізнесу та науки, забезпечує інтеграцію, перевірку і тестування корисного навантаження, а також запуск та подальшу експлуатацію супутників. Нещодавно компанія отримала € 10 млн від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), що, за оцінкою керівництва EnduroSat, підкреслює її цінність для європейської космічної галузі.

«Це ще один крок в нашій місії зробити космос доступним для всіх, і ми раді просувати цю концепцію далі разом із сильним партнером з ЄС», – прокоментував підписання угоди Райчо Райчев (Raycho Raychev), засновник і генеральний директор компанії EnduroSat. «Спільний супутниковий сервіс – це зміна парадигми того, як ми працюємо на орбіті. Ще ніколи не було так легко доставляти супутники в космос і керувати ними».

Німецька компанія Isar Aerospace готується до свого першого випробувального польоту в 2022 році зі стартового майданчика Andøya Space в Норвегії. Її ракета-носій Spectrum призначена для доставки 1000 кг на низьку навколоземну орбіту (LEO) або 700 кг на сонячно-синхронну орбіту (SSO). У липні компанія завершила раунд фінансування серії B і зібрала понад $ 180 млн.

Раніше компанія Isar Aerospace підписала контракти на запуски з компаніями Airbus Defense and Space та OroraTech.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України