Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Firefly Aerospace приступила до створення місячного посадкового апарата

25 жовтня компанія Firefly Aerospace, Inc. оголосила про успішне завершення етапу критичного аналізу проєкту (Critical Design Review, CDR) свого місячного посадкового модуля Blue Ghost. Проведення процедури CDR відкриває шлях для виробництва та закупівлі компонентів для посадкового апарату Blue Ghost, який, як планується, приземлиться на Місяці, у басейні Mare Crisium, у вересні 2023 року з десятьма корисними навантаженнями NASA в рамках контракту на комерційні місячні вантажні послуги (Commercial Lunar Payload Services, CLPS). Цей контракт вартістю $ 93,3 млн було укладено з компанією Firefly на початку цього року. Місія Blue Ghost 2023 року має стати стане першою з щорічних місій Firefly на поверхні Місяця.

Компанія Firefly на початку вересня здійснила спробу першого запуску своєї ракети-носія Alpha. Ракета вийшла з ладу після того, як один з її двигунів першої ступені вимкнувся через кілька секунд після старту, але компанія вже на шляху до другої спроби, повідомив генеральний директор Том Маркусик (Tom Markusic). Компанія планує доставити обладнання для другої спроби запуску на базу Космічних сил США Ванденберг у грудні і може спробувати запустити ракету в січні 2022 року.

Процес виробництва ракет компанії вертикально інтегрований, тому розробка модуля Blue Ghost є складною проблемою, оскільки вона більшою мірою покладалася на зовнішніх партнерів, розповів Т.Маркусік. Наприклад, двигуни космічного апарату виготовляє українська приватна компанія Flight Control. А проблеми з ланцюгом поставок, які вразили інші галузі, торкнулися і аерокосмічної галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України