Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Телекомунікаційний супутник SES-17 для зростаючого ринку комерційної авіації виведений на орбіту

Європейська компанія Arianespace успішно запустила найважчий супутник, який коли-небудь замовляла компанія SES.

Супутник SES-17 вагою приблизно 6 400 кг був запущений з Французької Гвіани 23 жовтня ракетою Ariane 5, яка також вивела на орбіту супутник зв’язку Syracuse 4A для ЗС Франції.

Основним призначенням супутника SES-17 є забезпечення стійкого зв’язку у польоті для комерційних літаків.

Створений європейською компанією Thales Alenia Space, супутник SES-17 є одним із перших у зростаючій тенденції супутників, які можна перепрограмувати на орбіті, щоб реагувати на зміни потреб місії.

SES заявила, що цифровий прозорий процесор (DTP) на борту SES-17 буде найпотужнішим на орбіті. Очікується, що супутник вийде на свою орбіту з нахилом 67,1° в середині 2022 року, забезпечивши зв’язок літаків у польоті над Америкою, Атлантичним океаном та Карибським басейном.

На супутнику SES-17 встановлено унікальний теплообмінник, розроблений і виготовлений харківським АТ «ФЕД» спільно з Центром Технічної Фізики Державного аерокосмічного університету ім. Жуковського «ХАІ». Цей теплообмінник працює на двофазному принципі охолодження та дозволив забезпечити стабільну роботу бортової електроніки супутника, яка відрізняється надвисокою потужністю.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України