Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейська Рада закликає до європейського підходу до управління космічним рухом

23 травня Європейська Рада прийняла висновки «Щодо справедливого та сталого використання космосу», які включають заклик до європейського підходу до управління космічним рухом у той час, коли орбіти все більше перевантажені космічними об’єктами.

Міністри визнають, що в той час як космічні технології забезпечують численні переваги для суспільства та економіки, деякі орбіти навколо Землі перевантажені супутниками та сміттям, що робить майбутній розвиток космічної діяльності більш ризикованим і складнішим. Крім того, світлове забруднення та електромагнітні перешкоди заважають астрономічним спостереженням.

Щоб подолати ці виклики, висновки Ради закликають до заходів пом’якшення наслідків для моніторингу та управління існуючим космічним сміттям, а також пошуку способів зменшити кількість відходів у майбутній орбітальній діяльності.

Для досягнення цих цілей у висновках Ради пропонується зміцнити можливості за допомогою, наприклад, внеску Служби космічного спостереження та відстеження Європейського Союзу у співпраці з Агентством космічної програми ЄС для просування до підходу ЄС до управління космічним рухом.

У висновках Ради визнається, що космос є глобальним надбанням, яке має бути вільним для дослідження та використання всіма державами. Таким чином, Рада запрошує Європейську Комісію та держави-члени вивчити можливість прийняття Угоди про порятунок, Конвенції про відповідальність та Конвенції про реєстрацію згідно з Договорами та Конвенціями ООН про космос.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України