Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Дослідницька лабораторія ВПС США профінансує розробку ракетних двигунів компанії Ursa Major

3 травня стартап з розробки ракетних двигунів Ursa Major оголосив про укладення контракту з Дослідницькою лабораторією ВПС США (U.S. Air Force Research Laboratory, AFRL) на підтримку розробки двох ракетних двигунів компанії.

Компанія заявила, що не може розкрити вартість угоди, але повідомила, що це «восьмизначний» контракт, більший, ніж попередній контракт на суму $ 3,6 млн, отриманий від ВПС минулого року на розробку двигуна Hadley для малих ракет-носіїв.

Новий контракт фінансує розробку двигуна Draper для гіперзвукових апаратів і двигуна Arroway з тягою 200 000 фунтів для більших ракет.

«Згідно з контрактом, Ursa Major побудує та випробує прототип свого нового двигуна Draper для гіперзвуку, а також продовжить розробку 200-фунтового двигуна для запуску в космос», – йдеться у повідомленні в компанії.

Шон Філліпс (Shawn Phillips), начальник підрозділу ракетних двигунів AFRL, сказав, що Ursa Major «продовжує залишатися важливим партнером для AFRL, оскільки ми створюємо гіперзвукові можливості та усуваємо залежність Америки від іноземних силових установок для запуску».

Двигун Draper – це двигун замкнутого циклу з перекисом водню і тягою 4000 фунтів, розроблений для гіперзвукових застосувань. Засновник і генеральний директор Ursa Major Джо Лауріенті (Joe Laurienti) сказав, що завдяки тому, що паливо двигуна можна зберігати, двигун може забезпечити можливості швидкого реагування. Компанія планує побудувати спеціальний випробувальний стенд для Draper і розраховує запустити двигун протягом 12 місяців. «Сполучені Штати зіткнулися з пробілом у гіперзвукових можливостях», – сказав він.

За словами Лауріенті, Draper має характеристики для зберігання, що притаманні твердопаливному двигуну, але з вищою продуктивністю та маневреністю рідиннопаливного двигуна. Завдяки цим якостям двигун буде використовуватися для створення транспортних засобів-мішеней, що імітують гіперзвукові ракетні загрози.

AFRL також підтримує розробку Arroway, багаторазового ракетного двигуна на рідкому кисні та метані для середніх і важких ракет-носіїв, запуск якого очікується у 2025 році. Двигун, представлений у серпні 2022 року, призначений для запусків важких ракет-носіїв наступного покоління.

Ursa Major проєктує, виробляє та тестує двигуни в Берту, штат Колорадо. Багато компонентів її двигунів надруковані на 3D-принтері.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України