Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА знову відкладає випробування РН Ariane 6 із запуском двигуна

30 серпня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило, що випробування основного ступеня РН Ariane 6 знову відкладено, цього разу через проблеми з наземним обладнанням.

ЄКА повідомило, що заплановане на 29 серпня випробування із запуском двигуна основного ступеня РН Ariane 6 на майданчику в Куру, Французька Гвіана, було відкладено через те, що агентство описало як «технічну проблему зі стендом управління», який керує завантаженням палива та автоматичним зворотним відліком.

Це випробування, у ході якого мав бути запущений двигун Vulcain 2.1 протягом кількох секунд, перенесено на 5 вересня. Довший тестовий запуск заплановано на 26 вересня, також на космодромі у Французькій Гвіані.

Раніше це короткотермінове тестування було заплановано на липень, але було припинено. Пізніше ЄКА пояснило, що автоматичний зворотний відлік було перервано «через певні вимірювання, які перевищили встановлені межі». Агентство відклало випробування на кінець серпня, щоб дати залученому персоналу двотижневу перерву та провести ремонт резервуару, який використовувався для спалювання надлишку водню, що був пошкоджений водою.

Окреме випробування двигуна розгінного ступеню ракети заплановано на 1 вересня на заводі в Лампольдсхаузені, Німеччина. Цей тест був перенесений з кінця липня через проблеми з програмним забезпеченням.

ЄКА також планує провести брифінг для ЗМІ 4 вересня, щоб повідомити про результати тестування та хід підготовки до довго відкладеного першого запуску РН Ariane 6. Раніше в цьому місяці ЄКА визнало, що перший запуск перенесено на 2024 рік, але не вказало більш конкретної дати.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України