Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Мережа дальнього космічного зв’язку NASA досягає «критичної точки» по мірі зростання попиту

Зростання попиту, а також зменшення бюджетів створює навантаження на мережу NASA Deep Space Network (DSN), загрожуючи її здатності забезпечувати зв’язок для наукових місій агентства та місячних експедицій програми «Артеміда».

У той час як навантаження на DSN, систему антен, розташовану в Австралії, Каліфорнії та Іспанії, яка використовується для зв’язку з космічними апаратами за межами навколоземної орбіти, зростало роками, місія «Артеміда 1» і вимоги, які вона поставила перед мережею, висвітили проблеми, з якими NASA зіткнеться в майбутньому, попередили офіційні особи агентства.

«Коли «Артеміда» з’являється в мережі, усі інші відходять, і це впливає на всі наукові місії», — сказала Сюзанна Додд, директор управління міжпланетної мережі Лабораторії реактивного руху NASA, під час засідання Наукового комітету Дорадчої ради NASA 29 серпня.

У випадку з місією «Артеміда 1» минулої осені на зв’язок з космічним кораблем Orion було витрачено 903 години DSN, на зв’язок з вісьмома кубсатами, які були вторинними корисними навантаженнями — ще 871 годину. Наукові місії, які використовують DSN, втратили 1585 годин за той же період, включаючи космічний телескоп James Webb, який втратив 185 годин. Під час місії «Артеміда 1» NASA також відклало чергове обслуговування DSN, щоб звільнити додаткові 509 годин.

За словами С. Додд, проблема ускладнюється зменшенням бюджету на експлуатацію мережі DSN. Її річний бюджет скоротився з $ 250 млн у 2010 році до $ 200 млн сьогодні, причому, за прогнозами, бюджет продовжуватиме зменшуватися до кінця десятиліття.

Було кілька попередніх звітів, які попереджали про навантаження на DSN. Зокрема, аудит DSN, опублікований 12 липня Офісом генерального інспектора NASA. У цьому звіті було зроблено висновок, що мережа «на даний час переповнена і буде продовжувати перевантажуватися через потреби, створені зростаючою кількістю місій у дальньому космосі», і що зусилля щодо вдосконалення DSN за допомогою нових антен відстають від графіка та перевищують бюджет.

NASA вживає заходів для задоволення попиту на DSN, пов’язаного з програмою «Артеміда», сказав Філіп Болдуін, виконуючий обов’язки директора управління мережевих послуг програми космічного зв’язку та навігації NASA. Він окреслив план із чотирьох пунктів, який включає модернізацію антен DSN, установку нового комплекту 18-метрових антен під назвою LEGS, призначених для послуг дослідження Місяця, розвиток послуг місячного зв’язку і навігаційної ретрансляції навколо Місяця та розширення міжнародних партнерств.

Однак він визнав, що самі по собі ці кроки, як і мережа LEGS із шістьма антенами, не вирішать усіх проблем DSN.

«Ми досягли дійсно критичної точки через застарілу інфраструктуру DSN», — сказала Сандра Кауфман, заступник директора управління астрофізики NASA, яка брала участь у дослідженнях мережі, зазначивши, що проблеми залишаться навіть із оновленнями, такими як LEGS.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України