29 травня Європейське космічне агентство (ЄКА) уклало чотири контракти з промисловими партнерами на проведення досліджень щодо майбутніх європейських одноразових і багаторазових систем запуску, включаючи мікро/міні, середні, важкі та пілотовані програми.
Контракти на проведення досліджень укладені з чотирма компаніями: ArianeGroup (Франція), Avio (Італія), SENER (Іспанія) і The Exploration Company (Франція).
Дослідження мають ґрунтуватися та розширити результати досліджень, проведених в рамках ініціативи агентства Vision 2030+, впровадженої Директоратом космічного транспорту ЄКА в серпні 2021 року, до якої були залучені технічні експерти національних агентств держав-членів ЄКА та європейської промисловості.
У рамках досліджень мають бути розглянуті майбутні малі, середні та важкі космічні транспортні системи, які забезпечують можливість багаторазового використання та підтримку можливості автономної європейської доставки людей у космос.
Дослідження є складовою зусиль, спрямованих на забезпечення обґрунтованої дискусії щодо європейських космічних амбіцій у транспортуванні та дослідженні космосу у ході космічного саміту, який відбудеться у Севільї, Іспанія, в листопаді 2023 року. Результати цих досліджень також допоможуть ЄКА отримати відповіді на запитання, поставлені в оприлюдненому у березні звіті незалежної консультативної групи високого рівня з дослідження космосу людиною та роботами для Європи (HLAG) під назвою «Космічна революція: Місія Європи з дослідження космосу».
«Ці дослідження зумовлені бажанням відновити спільне майбутнє космічного транспорту в Європі. Це амбітна мета, але зараз настав час для ЄКА та всіх європейських зацікавлених сторін об’єднатися для забезпечення можливості Європи задовольнити свої потреби та конкурувати в глобальному масштабі», – сказав Джорджіо Туміно (Giorgio Tumino), головний технічний радник ЄКА з космічного транспорту.
«Очікується, що контракти з досвідченими та новими гравцями нададуть різноманітні відповіді та перспективи, дозволяючи ЄКА розробити дорожню карту європейських операційних можливостей, яка базується на перевіреному технічному та технологічному досвіді, а також на нових революційних підходах», — сказав Даніель Нойеншвандер (Daniel Neuenschwander), директор ЄКА з космічного транспорту.