Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У США представлено «Стратегічні основи космічної дипломатії»

30 травня Державний департамент США опублікував документ під назвою «Стратегічні основи космічної дипломатії» (Strategic Framework for Space Diplomacy), який представлений як новаторська ініціатива, спрямована на просування глобального лідерства США в космосі.

Завдяки цьому документу передбачається розширення міжнародної співпраці у взаємовигідній космічній діяльності, в тому числі через «Угоди Артеміди» (Artemis Accords) та ініціативу із зобов’язання не проводити випробувань руйнівних протисупутникових ракет. Держдепартамент США заявляє, що заохочуватиме відповідальну поведінку, посилюватиме розуміння та підтримку національної космічної політики США та сприятиме міжнародному використанню космічного потенціалу США.

На даний час Департамент відіграє важливу роль у налагодженні міжнародних партнерств для поточних космічних проєктів США, включаючи космічний телескоп James Webb, місії NASA «Артеміда» та систему управління космічним рухом Міністерства торгівлі США. «Стратегічні основи космічної дипломатії» забезпечать основу для подальшої роботи, яка ґрунтується на стратегічних цілях і цінностях США. Департамент прагне збільшити переваги космосу для всього людства, залучаючи союзників і партнерів, які поділяють демократичні цінності відкритості, прозорості, адаптивності та вільного потоку ідей та інформації.

У міру того, як навколоземний космос стає все більш переповненим, «Стратегічні основи» допоможуть підтримувати заснований на правилах міжнародний порядок і сприяти співпраці для довгострокової стійкості, комерціалізації, дослідження та використання космосу. Держдепартамент працюватиме з міжвідомчими партнерами, щоб забезпечити лідерство США в цій новій космічній епосі співпраці.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України