Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Arianespace запустить на РН Vega C супутник Kompsat-6 Корейського інституту аерокосмічних досліджень

31 травня компанія Arianespace оголосила про підписання контракту на запуск супутника ДЗЗ Kompsat-6, який буде виведений на орбіту європейською легкою РН Vega C з європейського космодрому у Французькій Гвіані орієнтовно у грудні 2024 року.

Kompsat-6 — супутник ДЗЗ з радаром із синтезованою апертурою (SAR), розроблений Корейським інститутом аерокосмічних досліджень (KARI). Він замінить свого попередника, Kompsat-5, отримавши покращені характеристики радіолокатора формування зображення. Супутник буде нести два корисних навантаження: SAR-інструмент (радар X-діапазону) і S-AIS (супутникова система автоматичної ідентифікації). Корисне навантаження SAR — це всепогодна камера з високою роздільною здатністю, яка використовується для картографування, ГІС, моніторингу навколишнього середовища та стихійних лих, як в океанах, так і на суші. Корисне навантаження S-AIS — це морська система визначення місця розташування, курсу, пункту призначення та вантажу великих суден, призначена для запобігання зіткненням між більшими суднами та управління морським рухом.

Цей новий контракт демонструє універсальність і конкурентоспроможність нової європейської легкої РН Vega C. Завдяки розширеним можливостям і продуктивності, а також збільшеному обтічнику Vega C ідеально підходить для обслуговування всього спектру корисних навантажень для спостереження Землі, включаючи більш важкі радіолокаційні супутники. Vega C – це програма ЄКА, яка реалізується у співпраці між державними установами та приватним сектором 12 європейських країн-партнерів. Компанія AVIO SpA (Коллеферро, Італія) є головним підрядником Vega C, відповідальним за побудову та доставку компанії Arianespace «готової до польоту» ракети на космодром Європи.

«Arianespace пишається співпрацею з KARI», — сказав Стефан Ізраель, генеральний директор Arianespace. «З 1992 року та запуску першого корейського супутника на РН Ariane 4 ми вивели на орбіту загалом 8 космічних апаратів як для державних, так і для приватних організацій, включаючи нещодавно запущені Geo-Kompsat-2A та 2B. З цим майбутнім запуском, за яким прослідує Kompsat-7, який також буде запущений Vega C, ми раді служити інтересам країни за допомогою нашого легкого транспортного засобу та розгорнути новий супутник спостереження Землі, який дозволить Кореї краще контролювати навколишнє середовище та забезпечувати захист населення».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України