Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Нова Зеландія оприлюднила Національну космічну політику

1 травня міністерка економічного розвитку Нової Зеландії Барбара Едмондс (Barbara Edmonds) оголосила про публікацію Національної космічної політики (National Space Policy). За її словами, Нова Зеландія започаткувала свою Національну космічну політику, окреслюючи зростаючі геополітичні ризики, пов’язані з космосом, і нагальність співпраці з партнерами-однодумцями для захисту національної безпеки країни. Політика також визначає цінності та основні цілі Нової Зеландії щодо космічної діяльності.

Політика окреслює цілі уряду Нової Зеландії щодо розвитку інноваційного та інклюзивного космічного сектору, захисту та просування своїх національних безпекових та економічних інтересів. Вона також містить цілі в галузі нормативно-правового регулювання, спрямовані на забезпечення безпеки космічної діяльності, заохочення відповідального використання космічного простору на міжнародному рівні та моделювання сталого космічного та земного середовища.

Протягом вересня та жовтня 2022 року був проведений восьмитижневий процес громадських консультацій, під час якого Міністерство бізнесу, інновацій та зайнятості (Ministry of Business, Innovation and Employment, MBIE) дізналося від громадськості, що ці цінності та цілі підтримуються більшістю. Ця політика є відправною точкою для майбутніх заходів і подальшої розробки політики. У результаті цього уряд продовжуватиме взаємодіяти зі своїми цінностями та цілями і гарантуватиме, що зацікавлені сторони зможуть долучитися до їх реалізації.

«Ця Національна космічна політика є важливою віхою на шляху Нової Зеландії як космічної країни. У цьому документі вперше надається доступний огляд цінностей і цілей уряду Нової Зеландії щодо космосу», – заявила Барбара Едмондс.

За її словами, залучення Нової Зеландії до космічної діяльності помітно зросло після рішення компанії Rocket Lab запускати свої невеликі орбітальні ракети з Нової Зеландії та подальшого створення Космічного агентства Нової Зеландії для підтримки проходження та реалізації Закону про космічний простір і висотну діяльність від 2017 року.

«У звіті британської компанії Deloitte за 2019 рік зазначено, що космічний сектор Нової Зеландії вніс $ 1,69 млрд в нашу національну економіку в 2018-19 роках і підтримав 12 000 робочих місць. Через зростання ролі Нової Зеландії в космічному ланцюжку вартості (від виробництва до кінцевого використання космічних даних), я очікую, що ці економічні вигоди зростатимуть, – зазначила Барбара Едмондс. – Уряд Нової Зеландії використовуватиме цей документ як орієнтир для постійного інформування про інтереси Нової Зеландії як на території країни, так і за її межами, для формування майбутньої космічної політики та нашого загального напрямку в цьому важливому секторі нашої економіки».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України