Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перший пілотований політ космічного корабля Starliner відкладено через виявлені технічні проблеми

1 червня NASA і компанія Boeing повідомили про прийняте рішення відкласти перший пілотований випробувальний політ космічного корабля CST-100 Starliner, який був запланований на 21 липня, через необхідність вирішення двох нещодавно виявлених технічних проблеми.

На брифінгу офіційні представники заявили, що припиняють підготовку до пілотованого випробувального польоту (Crew Flight Test, CFT) космічного корабля з двома астронавтами NASA на борту. Нову дату польоту на Міжнародну космічну станцію не було визначено.

Перша проблема пов’язана з компонентами парашутної системи, які мали нижчу межу навантаження, ніж очікувалося, що «досить значно знизило загальний коефіцієнт надійності парашутної системи», – сказав Марк Наппі, віце-президент і менеджер програми CST-100 Starliner компанії Boeing.

Друга проблема пов’язана зі стрічкою, яка використовується для обмотування джгутів дротів у космічному кораблі, і випробування показали, що ця стрічка легкозаймиста.

Обидві проблеми були виділені як «виникаючі» в заяві NASA від 26 травня, яка загалом позитивно оцінила перспективи запуску місії CFT у липні. М. Наппі сказав, що додаткові дослідження як парашутів, так і проблем з проводкою, що були виявлені лише нещодавно під час остаточної сертифікації, змусили Boeing дійти висновку, що слід припинити підготовку до запуску.

За його словами, це рішення було прийнято керівництвом компанії Boeing. «Boeing одноголосно вирішив, що це те, що нам потрібно виправити», — сказав М. Наппі.

Він відмовився сказати, на скільки ці проблеми затримають місію. За його словами, компанії потрібно 5-7 днів, щоб вивчити, що потрібно зробити, і визначити графіки виконання цієї роботи. На запитання чи можливий запуск CFT цього року, він відповів, що так, але передчасно розглядати будь-які нові дати запуску.

Ця затримка стала останньою в серії невдач Starliner, які включають помилковий перший випробувальний політ OFT у грудні 2019 року та застряглі клапани, які затримали повторний політ OFT-2 майже на 10 місяців. У березні NASA і Boeing заявили, що відкладають місію CFT з квітня на липень, щоб дати командам більше часу для завершення сертифікаційної роботи.

Консультативна група NASA з аерокосмічної безпеки (ASAP) на відкритому засіданні 25 травня висловила скептицизм щодо того, що агентство та Boeing зможуть завершити сертифікаційну роботу вчасно до запуску в липні.

У 2014 році NASA вибрало компанії Boeing і SpaceX для розробки нових космічних систем для доставки екіпажів на МКС. SpaceX отримала $ 2,6 млрд, а Boeing – $ 4,2 млрд. NASA наполягало на двох приватних постачальниках, щоб забезпечити резервування та конкуренцію.

Компанії розробляють системи за контрактами з фіксованою ціною, ділячи витрати на розробку з урядом і зберігаючи власність. NASA купує послуги та дозволяє компаніям залучати інших клієнтів.

Космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX почав польоти три роки тому і вже успішно виконав 10 місій (остання – приватна місія Ах-2), всього 7 польотів виконано для NASA і 3 для приватних клієнтів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України