Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Японська компанія ispace об’явила про другу місію HAKUTO-R та представила дизайн Micro Rover

16 листопада японська компанія ispace, яка зосереджується на дослідженні Місяця, представила остаточний дизайн свого мікро-місяцехода, який буде доставлено на поверхню Місяця місячним посадковим модулем у рамках другої дослідницької місії.

Друга місія (Mission 2), що є складовою програми дослідження Місяця HAKUTO-R, стане другою технологічною демонстрацією компанії, заснованою на уроках, викладених з першої місії, яка закінчилася невдало у квітні 2023 року.

Метою другої місії є подальша перевірка конструкції та технології посадкового апарату, а також бізнес-моделі ispace для надання надійного місячного транспорту та послуг передачі даних.

У рамках Місії 2 компанія ispace планує провести поверхневу розвідку ресурсів, насамперед за допомогою свого мікроровера, який проєктується, виробляється та збирається інженерами офісу ispace у Європі.

Мікроровер має висоту 26 см, ширину 31,5 см, довжину 54 см і важить близько 5 кг. Він буде зберігатися у відсіку корисного навантаження у верхній частині посадкового модуля і використовуватиме спеціальний механізм для висадки на поверхню Місяця після приземлення апарату. Він спроєктований так, щоб, щоб витримувати навантаження під час запуску ракети та під час шляху до місячної поверхні.

Ровер оснащено передньою камерою HD, яка може знімати зображення місячної поверхні. Колеса мають таку форму, щоб марсохід міг стійко переміщатися місячним реголітом. Команди та дані будуть надсилатися та прийматися з центру управління через посадковий модуль.

Дослідження Місяця в рамках Місії 2 також зробить внесок у програму «Артеміда» під керівництвом NASA. На передній частині мікроровера буде встановлений спеціальний ківш, розроблений компанією Epiroc AB. Після висадки на місячну поверхню оператори місії планують використовувати ківш, щоб зібрати зразки місячного реголіту та сфотографувати їх за допомогою камери, встановленої на ровері.

Мікроровер розробляється за співфінансування Космічного агентства Люксембургу в рамках контракту Європейського космічного агентства з Національною космічною програмою Люксембургу LuxIMPULSE. Після завершення екологічних випробувань дослідного зразка розпочнеться розробка льотної моделі. Планується, що ровер буде поміщений у посадковий модуль у Японії влітку 2024 року.

Місячний посадковий апарат Місії 2 матиме ту ж загальну конструкцію, що й посадковий модуль, що використовувався під час Місії 1, з використанням її перевірених у ході місії характеристик. На основі остаточного аналізу польотних даних першої місії до льотної моделі Місії 2 будуть включені покращення, що відображають необхідну перевірку програмного забезпечення, розширення діапазону моделювання приземлення та додаткові польові випробування датчиків приземлення для подальшого покращення точності місії.

Інженери ispace збирають льотну модель на підприємстві JAXA у Цукубі, Японія, з вересня 2023 року. Очікується, що складання льотної моделі буде завершено до весни 2024 року, після чого відбудуться остаточні екологічні випробування. Очікується, що Місія 2 буде запущена на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX не раніше зими 2024 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України