Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія AST SpaceMobile коригує план запуску супутників BlueBird

Компанія AST SpaceMobile заплатить компанії SpaceX на $ 5 млн більше за запуск на іншу орбіту своїх перших комерційних супутників для забезпечення прямого зв’язку зі смартфонами на початку наступного року, щоб покращити покриття для потенційного клієнта.

Техаський супутниковий оператор заявив 14 листопада, що планує витратити $ 115 млн на перші п’ять супутників BlueBird, включаючи виробництво, запуск та інші витрати, щоб розгорнути їх на низькій навколоземній орбіті (LEO) з кутом нахилу 53°.

Цей нахил є більшим, ніж спочатку планувалося, і розширить початкове покриття до 59° широти як для північної, так і для південної півкуль, сказав аналітик компанії B. Riley Financial, Inc. Майк Кроуфорд, зокрема в Північній Америці, де працює телекомунікаційний партнер AST SpaceMobile, компанія AT&T.

AT&T, один із найактивніших прихильників AST SpaceMobile, допомагає компанії отримати схвалення регуляторних органів для багатообіцяючого угруповання, необхідне для прямого підключення абонентів мобільного зв’язку через супутники, коли вони виходять за межі дії веж стільникового зв’язку по всій території США.

Майк Кроуфорд сказав, що зміна орбіти розгортання супутників AST SpaceMobile в останню хвилину свідчить про те, що компанія близька до підписання остаточної комерційної угоди з AT&T.

AST SpaceMobile створює свої супутники власними силами, включаючи прототип BlueWalker 3, запущений у вересні 2022 року, з антеною площею 64 м2 – найбільшою з комерційних систем, розгорнутих на LEO.

14 листопада під час оголошення звіту про фінансові результати компанія AST SpaceMobile повідомила, що першу партію з п’яти повністю профінансованих супутників BlueBirds планується запустити на ракеті Falcon 9 у І кварталі 2024 року.

П’яти космічних апаратів BlueBird буде достатньо для послуг періодичного з’єднання (intermittent connectivity services), які, за словами компанії, підходять для державних і комерційних додатків моніторингу пристроїв.

Хоча супутники BlueBird у цій першій партії мають такий самий розмір, що і BlueWalker 3, і важать близько 1500 кг кожен, компанія веде переговори про фінансування додаткових комерційних супутників, які будуть на 50% більшими для підвищення продуктивності.

Абель Авеллан, генеральний директор AST SpaceMobile, також заявив, що на LEO потрібно розгорнути близько 90 КА BlueBird для запланованої послуги широкосмугового зв’язку 5G, яка в кінцевому підсумку включатиме можливості передачі голосу та даних.

За його словами, переговори про фінансування з кількома стратегічними інвесторами тривають, але компанія зможе надати більше інформації про них до кінця цього року.

Після досягнення швидкості завантаження близько 14 мегабіт на секунду під час випробувань 5G зі смартфоном та використанням BlueWalker 3 у вересні, він сказав, що AST SpaceMobile на даний момент приділяє першочергову увагу завершенню першої партії BlueBird.

14 серпня AST SpaceMobile оголосила, що взяла $ 115 млн у борг для повного фінансування перших п’яти супутників BlueBird, на додаток до $ 64 млн, нещодавно отриманих від продажу акцій.

Компанія почала торгувати акціями на біржі Nasdaq у квітні 2021 року після злиття з New Providence Acquisition Corp, спеціальною компанією, яка раніше приєдналася до фондової біржі в пошуках інвестиційної можливості.

У результаті злиття було залучено близько $ 417 млн від інвесторів, однак AST SpaceMobile швидко вичерпала грошові резерви через затримки у виробництві та перевищення витрат. Станом на 30 вересня компанія повідомила про $ 135,7 млн готівкою після додаткового збору коштів.

За словами Абеля Авеллана, понад 40 найбільших операторів мобільних мереж у світі, що представляють понад два мільярди абонентів, підписали початкові угоди про використання угруповання.

Конкурент AST SpaceMobile, компанія Lynk Global з Вірджинії, заявляє, що має угоди з понад 30 операторами мобільного зв’язку. Маючи на LEO три набагато менших за розміром комерційних супутника, розміром з коробку для піци та орієнтованих на послуги з нижчою пропускною здатністю, такі як обмін текстовими повідомленнями та передача сигналів SOS, компанія Lynk змогла розпочати початкові послуги з трьома з цих телекомунікаційних компаній у деяких частинах Соломонових островів, Островах Кука та Палау.

Як і AST SpaceMobile, Lynk Global також намагається отримати дозвіл регуляторних органів на запуск послуг прямого зв’язку зі смартфонами у США, де середній дохід на користувача (average revenue per user, ARPU) набагато вищий, але компанія ще не оголосила про партнера з числа телекомунікаційних компаній.

Минулого року компанія SpaceX заявила, що об’єднується з компанією T-Mobile у США для розгортання послуги прямого підключення до смартфонів за допомогою оновлених широкосмугових супутників у своєму розгалуженому угрупованні Starlink.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України