Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Sierra Space звільняє сотні людей напередодні першого запуску космічного літака Dream Chaser

16 листопада видання CNBC повідомило, що Sierra Space, одна з найдорожчих приватних компаній космічного сектору США, цього тижня звільнила кілька сотень співробітників і підрядників.

Представник Sierra Space підтвердив, що 16 листопада компанія звільнила близько 165 співробітників та неназвану кількість підрядників. Колишні співробітники Sierra Space розповіли CNBC, що звільнення охопило значну кількість підрядників, а загалом скорочено сотні працівників.

З повідомленням про звільнення працівники отримали оплату за два робочих тижня, а також вихідну допомогу у розмірі оплати за чотири тижні та допомогу на медичне обслуговування до кінця року. До скорочення штату у Sierra Space працювало близько 2 000 співробітників, сказав представник компанії.

Компанія Sierra Space, яка нещодавно була оцінена у понад $ 5 млрд, наполегливо готується на виконанні довгоочікуваної першої місії свого космічного літака Dream Chaser.

Цього тижня компанія відправила перший Dream Chaser під назвою Tenacity для передстартових випробувань у центр NASA в Огайо. Невдовзі після цього почалися звільнення, заявив речник Sierra Space, зазначивши, що цього року компанія різко збільшила кількість працівників для завершення роботи над космічним літаком Tenacity.

Представник Sierra Space сказав, що після відправки Tenacity компанія переналаштовується, щоб зосередитися на операційній фазі першої місії Dream Chaser, а також на секретній роботі у галузі національної безпеки.

Остання частина реорганізації Sierra Space включає прийом на роботу майже 150 співробітників з допуском до таємниці з компанії Sierra Nevada Corp., аерокосмічного та оборонного підрядника, з якого Sierra Space була виділена два роки тому. Представник Sierra Space сказав, що компанія створює групу національної космічної безпеки для роботи над кількома секретними контрактами.

Два місяці тому Sierra залучила інвестиції у розмірі трохи менше $ 300 млн при оцінці в $ 5,3 млрд.

Літак Dream Chaser розроблявся роками з метою доставки вантажів і, зрештою, екіпажу на низьку навколоземну орбіту як транспортний засіб багаторазового використання. За зовнішнім виглядом він нагадує мініатюрний космічний човник NASA і створений для запуску на традиційній ракети та приземлення на злітно-посадкову смугу, як літак.

Перший запуск Dream Chaser був запланований на кінець минулого року, але затримки в розробці ракети Vulcan компанії United Launch Alliance відсунули цей графік. Dream Chaser планується запустити під час другої місії ракети Vulcan, перший запуск якої планується 24 грудня.

Dream Chaser отримав контракти NASA на здійснення семи вантажних місій до та з Міжнародної космічної станції.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України