Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Виробник супутників LeoStella зосередився на ринку оборонної техніки, оскільки комерційний попит зменшується

Компанія LeoStella, виробник малих супутників, зосереджується на поставках продукції оборонного призначення у США на тлі уповільнення виробництва на своєму заводі в штаті Вашингтон поблизу Сіетла.

«Велике військове угруповання на низькій навколоземній орбіті, яке зараз створює Агентство космічного розвитку (SDA), є головною ціллю можливостей компанії», – заявив виконавчий директор LeoStella Тім Кінбергер (Tim Kienberger).

SDA, організація у складі Космічних сил США, створює сітчасту мережу військових супутників на низькій навколоземній орбіті. Мережа включає транспортний рівень (Transport Layer) супутників зв’язку та рівень відстеження (Tracking Layer) супутників виявлення ракет, які SDA розгортає як частину запланованої військовою низькоорбітальної архітектури.

За словами директора, LeoStella веде переговори з кількома оборонними підрядниками щодо використання нової супутникової платформи компанії в майбутніх тендерах на контракти SDA.

Кінбергер, досвідчений керівник в аерокосмічній галузі, був призначений генеральним директором LeoStella у січні. Раніше він працював над секретними космічними програмами в компаніях Boeing і L3Harris. «Я намагаюся допомогти цій команді досягти чогось нового», – сказав він.

LeoStella, створена у 2018 році, знаходиться у спільному володінні компанії Thales Alenia Space, франко-італійського виробника аерокосмічної продукції, та американської компанії BlackSky, що займається геопросторовою розвідкою. За словами Кінбергера, завод компанії площею 22 000 квадратних футів (близько 2 000 м2) може виробляти до 40 супутників на рік і їхня кількість може бути доведена до 60, але цього року компанія планує поставити лише 7 супутників. «Наразі ми не завантажені», – сказав він.

Зараз компанія переходить від супутників обробки зображень BlackSky ІІ покоління до супутників ІІІ покоління та готується почати виробництво нової 300-кілограмової супутникової платформи під назвою «LS300» для неназваного комерційного клієнта. За словами Кінбергера, платформа також відповідатиме вимогам SDA.

Компанія BlackSky використовувала меншу 100-кілограмову платформу LS100 для своїх супутників І покоління та більшу LS200 для супутників ІІ та ІІІ поколінь.

За словами Кінбергера, основною перешкодою, яку LeoStella намагається подолати, є відносна недостатня помітність компанії у галузі. Він зазначив, що на орбіту було виведено 19 супутникових платформ, побудованих компанією LeoStella, у тому числі 16 для угруповання спостереження за Землею BlackSky і 3 для супутників компанії Loft Orbital.

«Ми продовжуємо поширювати інформацію про наші пропозиції», – сказав Кінбергер. Він додав, що для заповнення наявних надлишкових потужностей компанія LeoStella зв’язалася з конкурентами, у яких накопичилася велика кількість замовлень, і запропонувала “виробництво платформ в оренду”, але поки ніхто не погоджувався на жодні угоди.

Кінбергер заявив, що розраховує найближчим часом підписати угоди з генеральними підрядниками на постачання платформ для супутників SDA. Зараз відкритий тендер на перші 72 супутники зв’язку траншу 2 транспортного рівня SDA. «Ми ведемо переговори з низкою компаній, як з традиційними оборонними фірмами, так і з компаніями “NewSpace”, – сказав він. – Вони всі хочуть займатися виготовленням супутників для траншу 2 SDA. Ми безперечно маємо свої цілі щодо цього».

За словами Кінбергера, LeoStella сьогодні має кращу позицію, щоб конкурувати за контракти SDA, ніж пару років тому, коли компанія нарощувала виробництво супутників BlackSky другого покоління.

За його словами, SDA заохочує комерційних постачальників об’єднуватися з оборонними підрядниками. «Пріоритетами SDA є графік і ціни», що підходить для комерційних моделей. «Наша перевага для SDA полягає в тому, що у нас недостатня завантаженість виробничих потужностей, тому ми можемо укластися в графік».

Кінбергер заявив, що платформи LeoStella на 80% складаються із загальних компонентів, що дозволяє використовувати 20% для індивідуального налаштування. SDA вдалося придбати супутники транспортного рівня за набагато нижчими цінами (близько $ 15 млн кожен), ніж коштують традиційні військові космічні апарати, покладаючись на комерційну продукцію. «Якщо ви правильно себе оцінюєте, SDA – це чудова можливість», – сказав Кінбергер.

SDA вже придбало 20 супутників для траншу 0 транспортного рівня та 8 для траншу 0 рівня відстеження. Агентство замовило 126 супутників для траншу 1 транспортного рівня і 35 супутників для траншу 1 рівня відстеження. Напередодні закупівлі траншу 2 транспортного рівня, яка очікується у 2024 році, агентство наразі запитує пропозиції галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України