Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astrobotic повідомила про затримку першого запуску РН Vulcan

2 травня компанія Astrobotic розмістила оновлення щодо місії Peregrine-1, запуск якої планувався 4 травня на новій РН Vulcan Centaur.

«Апарат Peregrine зібраний і готовий до подорожі до Флориди для інтеграції з ракетою-носієм Vulcan Centaur компанії United Launch Alliance (ULA). Хоча команда Astrobotic з нетерпінням чекає запуску, ми розуміємо, що ULA проводить розслідування аномалії [29 березня]. Команда ULA більше не орієнтується на дату запуску 4 травня 2023 року та надасть нову дату після завершення розслідування. Ми впевнені, що вони проведуть розслідування, і Vulcan буде запущений, коли будуть вирішені питання безпеки», – повідомила компанія Astrobotic.

Довідково: Ракета Vulcan розробляється компанією ULA для заміни РН Atlas 5, на якій використовуються двигуни російського виробництва РД-180.

РН Vulcan може бути сертифікована для запусків в інтересах національної безпеки після успішного виконання двох комерційних місій, перша з яких – запуск місячного посадкового модуля Peregrine компанії Astrobotic, двох демонстраційних супутників широкосмугового угруповання Project Kuiper компанії Amazon та корисного навантаження космічної меморіальної компанії Celestis. Другим комерційним запуском має стати запуск космічного літака Dream Chaser компанії Sierra Space до МКС.

29 березня під час випробувань верхнього ступеню Centaur ракети Vulcan у Центрі космічних польотів Маршалла поблизу ракети стався вибух. Компанія ULA майже нічого не повідомляла про інцидент.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України