Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Випробувальний пуск російської РН «Ангара-А5» перенесено на 24 грудня

Випробувальний, третій за рахунком, пуск нової ракети-носія важкого класу «Ангара-А5» з космодрому Плесецьк силами Повітряно-космічних сил РФ, який планувався 23 грудня, перенесено орієнтовно на добу. Причиною перенесення стали технічні проблеми, а також складні погодні умови.

«Точної дати запуску виробу з космодрому Плесецьк наразі ще немає. Оскільки старт є випробувальним, під нього виділено пускове вікно з 23 по 27 грудня», — повідомило джерело у ракетно-космічній галузі.

У запланованому запуску ракета «Ангара А5» з розгінним блоком «Бріз-М» має вивести на орбіту, близьку до геостаціонарної, макет корисного навантаження масою 2 400 кг. Через кілька годин після запуску розгінний блок «Бріз-М» має вивести макет корисного навантаження на орбіту захоронення, що на декілька сотень кілометрів вище геостаціонарної орбіти.

Перший пуск РН «Ангара А5» відбувся 23 грудня 2014 року. У травні 2019 року стало відомо, що в 2019-2021 роках МО РФ проведе три запуски ракети-носія «Ангара-А5». Пізніше запуск 2019 був перенесений на 2020 рік. Другий пуск відбувся 14 грудня 2020 з космодрому Плесецьк.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України