Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Завершилася місія приладно-агрегатного відсіку корабля «Прогрес М-УМ»

За повідомленням «Роскосмосу», 22 грудня о 23:02 UTC приладно-агрегатний відсік (ПАВ) вантажного корабля «Прогрес М-УМ» відстикувався від вузлового модуля «Причал» Міжнародної космічної станції. Через 5,5 години його було зведено з орбіти, а незгорілі частини затоплено в несудноплавній частині моря.

О 03:45:36 UTC був увімкнений маршовий двигун на гальмування, відпрацювавши 13 хвилин, він надав гальмівний імпульс величиною 125 м/с. Після чого ПАВ зійшов з навколоземної орбіти та припинив своє існування. Фрагменти, що не згоріли в щільних шарах атмосфери, о 04:30 UTC впали на «цвинтар космічних кораблів» у несудноплавному районі південної частини Тихого океану в 2460 км від міста Веллінгтон і 7030 км від міста Сантьяго.

Довідково: корабель-модуль «Прогрес М-УМ» – це спеціально модифікований транспортний корабель, який 24 листопада був запущений з космодрому Байконур для доставки вузлового модуля «Причал» на російський орбітальний сегмент МКС. Крім вищезгаданого модуля до складу корабля входили приладно-агрегатний та перехідний відсіки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України