Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Дослідна лабораторія ВПС США і компанія Northrop Grumman готують експеримент з передачі сонячної енергії на Землю

21 грудня Дослідна лабораторія ВПС США (Air Force Research Laboratory, AFRL) повідомила про проведене тестування ключового обладнання для експерименту з передачі сонячної енергії з космосу на Землю.

Супутникова сонячна панель, розроблена компанією Northrop Grumman для збору енергії в космосі для її передачі на Землю, успішно пройшла лабораторні випробування на заводі Northrop Grumman в Лінтікумі, штат Меріленд. Проведене тестування відкрило шлях для виведення технології на орбіту у рамках військового експерименту, що фінансується AFRL. Наступний етап, випробування технології у космосі, заплановано на 2025 рік.

Космічна сонячна енергетика є ключовим напрямком діяльності AFRL, яка у 2018 році уклала з Northrop Grumman контракт вартістю $ 100 млн на розробку корисного навантаження для експерименту під назвою Arachne. Супутникова сонячна панель (так звана sandwich tile – «сендвіч-плитка») є ключовим компонентом корисного навантаження.

Arachne є одним із серії експериментів на орбіті, запланованих AFRL в рамках проекту «Демонстрація та дослідження сонячної енергії» (Solar Power Incremental Demonstrations and Research, SSPIDR).

Панель «сендвіч-плитка» складається з двох шарів: панель фотоелементів збирає сонячну енергію і забезпечує живлення другого шару, який забезпечує перетворення сонячної енергії у радіочастотну і формування променю.

У ході наземній демонстрації використовувався сонячний симулятор для освітлення фотоелектричної сторони плитки та виконання процесу перетворення сонячної енергії в радіочастотну.

«Вкрай важливо, щоб ми продемонстрували цю технологію на орбіті якомога швидше, щоб задовольнити енергетичні потреби нашої країни», — сказав головний інженер експерименту Arachne Кайл Глейхман,

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України