Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Велика Британія звертається до промисловості стосовно розгортання наземного датчика космічної ситуаційної обізнаності на Кіпрі

Сполучене Королівство звернулося до галузевих постачальників з проханням запропонувати наземні електрооптичні сенсорні рішення, здатні забезпечувати інформацію про космічний простір (Space Domain Awareness, SDA) для британських космічних засобів на геостаціонарній навколоземній орбіті (GEO).

Після введення в експлуатацію новий датчик буде розміщено на британській військовій базі на Кіпрі. Він має бути здатний відстежувати постійні космічні об’єкти (resident space object, RSO) і «потенційно характеризувати або виконувати функції спостережень за сусідніми об’єктами на GEO», згідно із запитом на інформацію (RFI), опублікованим 5 квітня.

Прес-секретар МО Великої Британії повідомив, що планується «відновити» можливості наземного електрооптичного датчика на Кіпрі, у місці, яке раніше використовувалося британською компанією Space Insight Inc., що займається дослідженням космічної ситуації, у якості складової об’єкта Starbrook.

«Електрооптичний датчик Starbrook був наземним геодезичним датчиком із широким полем огляду, призначеним для спостереження за об’єктами на вищих орбітах Землі», — додав представник МО Великої Британії. Датчик Starbrook вперше був встановлений на Кіпрі в 2006 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України