Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Fleet Space Technologies отримала багатомільйонний оборонний контракт

20 квітня південноавстралійська комерційна супутникова компанія Fleet Space Technologies повідомила про укладення контракту на суму 6,4 млн австралійських доларів з Космічним командуванням оборони Австралії (Defence Space Command, DSC), що стало її першим оборонним контрактом.

Згідно з угодою, компанія Fleet Space розгорне на низькій навколоземній орбіті (LEO) свої супутники нового покоління Centauri для створення системи зв’язку, призначеної для тактичного зв’язку та передачі даних в умовах обмежених можливостей підключення.

Програма під назвою ASCEND2LEO буде виконуватися у співпраці між Fleet Space, урядовим агентством Defence Science and Technology Group (DSTG), Університетом Південної Австралії, приватною компанією Rice Satcom і дослідницьким консорціумом SmartSat CRC.

За даними Fleet Space, у рамках проєкту DSC компанія використовуватиме найсучасніші комерційні космічні технології, які вже застосовуються в гірничодобувній промисловості для проєктів з розвідки корисних копалин по всьому світу.

«Ми раді співпрацювати з Космічним командуванням оборони і нашими партнерами для забезпечення нових можливостей з низької навколоземної орбіти, – заявив співзасновник Fleet Space Technologies Мет Пірсон (Matt Pearson). – Це лише початок, і ми передбачаємо, що австралійські супутники будуть підтримувати національну безпеку на суші, в повітрі, на морі та в космосі, об’єднуючи наших людей, наші активи та впроваджуючи фундаментальні ідеї у галузі автономії та нових технологій».

Полковник Кліффорд Уайт (Clifford White), директор космічної служби Космічного командування оборони, прокоментував партнерство: «Австралії пощастило мати талановиту космічну промисловість з винахідницьким духом. Космос має вирішальне значення для виконання оборонної місії, і це є прикладом інноваційного способу розширення наших можливостей та підтримки розвитку сталого національного космічного підприємства. Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Fleet Space, оскільки вони пропонують нові підходи щодо розширення можливостей супутникового зв’язку для задоволення потреб Міністерства оборони».

Як нова австралійська сила в глобальній індустрії «нового космосу», Fleet Space має унікальну можливість розробити та застосувати передові технології та методології для виробництва вітчизняних супутникових технологій. Основними можливостями компанії є низькоенергетичні та високопродуктивні периферійні обчислення на малих космічних кораблях і наземних пристроях, а також адитивне виробництво. Використовуючи австралійські конкурентні переваги, Fleet Space доповнить, розширить і зміцнить суверенний космічний потенціал країни та її союзників.

На додаток до розширення діяльності в оборонному секторі за допомогою новаторських систем супутникового зв’язку, Fleet Space продовжує впроваджувати інновації та диверсифікувати свої пропозиції за допомогою системи ExoSphere, що забезпечує передове рішення для розвідки корисних копалин. Сюди входять портативні датчики Geodes, які використовують томографію навколишнього шуму (ANT) для збирання даних про надра. Ці дані передаються до угруповання супутників ExoSphere на LEO, а потім передаються на комп’ютери, які використовують машинне навчання для створення детальних 3D-карт надр. Це допоможе дослідникам знайти ресурси, необхідні для створення суверенних мінеральних багатств для майбутньої промисловості та забезпечення енергетичної безпеки Австралії. Завдяки своїй зосередженості на розробці та застосуванні нових технологій і методологій, Fleet Space готова стати лідером у зростаючій космічній та оборонній промисловості Австралії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України