Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Велика Британія обирає постачальників для розробки наземних систем управління військовим супутниковим угрупованням

Міністерство оборони Великої Британії уклало контракти з компаніями Lockheed Martin і Rhea Group на розробку супутникових систем управління для майбутнього національного угруповання дистанційного зондування.

Нагороди, оголошені минулого тижня, кожна вартістю приблизно $ 2,5 млн, є частиною проєкту ISTARI МО Великої Британії, угруповання супутників розвідки, спостереження та рекогносцирування (ISR) наступного покоління на низькій навколоземній орбіті.

У 2022 році уряд Великої Британії оголосив про плани інвестувати близько $ 1 млрд в програму ISTARI протягом 10 років. Супутники ISR планується запустити між 2026 і 2031 роками.

Компанії Lockheed Martin UK і Rhea розроблять конкуруючі системи для управління супутниками ISTARI та обробки отриманих даних.

Lockheed Martin UK є британським підрозділом Lockheed Martin Corp., який останніми роками розширив своє партнерство з урядом Великої Британії щодо космічних програм, таких як запуск космічних апаратів. Rhea Group – це бельгійська компанія, що надає технологічні послуги, яка також працює у Великій Британії.

Ерік Браун, віце-президент зі стратегії місії та розширених можливостей у Lockheed Martin, сказав, що компанія прагне розвивати свій військово-космічний бізнес у Великій Британії. Вона конкурує не лише за проєкти в рамках ISTARI, але й кидає виклик компанії Airbus у рамках програми стратегічного супутникового зв’язку наступного покоління SKYNET 6, вартістю $ 7 млрд.

«Велика Британія зараз розбудовує свою загальну космічну екосистему до рівня, якого не було в минулому», – сказав Ерік Браун.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України